Először egy izraeli professzor állt elő a teóriával, azóta ezt egy magyar kutató is megerősítette.
Egyre többen vélik úgy, hogy a járvány során a vírus nem ismert módon “szabályozza” magát, és egyszerűen elpusztul, nem okoz több megbetegedést.
Ráadásul minden országban ugyanazok a minták figyelhetőek meg attól függetlenül is, hogy bevezettek-e szigorú intézkedéseket, vagy megállították-e emiatt a gazdaságot, vagy sem.
A vírus 40 nap alatt tetőzik, utána elvonul, a 70. napon pedig megállnaka fertőzések.
Erről korábban mi is írtunk egy cikkben, akkor alig egy hete egy izraeli tudós tette közzé elméletét, amit azóta más tudósok is bizonyítékokkal támasztanak alá.
Isaac Ben-Israel, a Tel-Aviv Egyetem biztonsági képzésének vezetője és egy magyar szakember számítása alapján hazánkban április 18-án vagy valamikor a közepén tetőzött valójában, nem pedig a sokak által emlegetett május 3-án.
Emődi Zsolt az ELTE-n dolgozó kutató tette közzé azokat az adatokat, melyek az izraeli professzor tézisét támasztják alá.
Eszerint a legdurvább régióban, az olaszoknál március végén volt a csúcson, ezután az új fertőzöttek száma TIZEDÉRE esett vissza.
Ez persze nem jelenti azt, hogy ne lehetne majd egy második hullám, akár még több áldozattal, de a tézis úgy néz ki, hogy helytálló.
Vagyis a vírus valamilyen önszabályozó módon mindentől függetlenül 40-70 nap után teljesen lecseng.
Hogy ez mitől van, azt egyelőre tudfományosan senki sem tudja megmagyarázni.
Léteznek különféle elméletek, de semmi sme biztos.
Ahogyan az sem biztos, hogy lesz második hullám, bár a legtöbb nyom arra utal, hogy a koronavírus szezonális lehet, így időről-időre visszatérhet közénk.
Ha lesz második hullám, abban az esetben 2020 októberére, novemberére saccolják a kutatók.