A Stonehenge egy szerkezet lehetett, melynek segítségével kaput nyithattak a Földre az “istenek világához”?
A Stonehenge mint fehér folt a tudósok számára
A tudomány számára a Stonehenge mindig is egy nagy fehér folt volt. Ugyanis a rengeteg különféle teória ellenére nem tiszta, mi lehetett a célja pontosan kik építették, és véletlen-e az, hogy csillagászatilag tervezett tájolású az elrendezése.
A körkörösen elrendezett kőtömbökből és földsáncokból álló monumentális őskori építmény az angliai Wiltshire-ben, Salisbury-től mintegy 13 km-re-északra fekszik.
Gigantikus kőtömbjei miatt gyakran előkerül a téma:
Hogyan mozgatták meg, és szállították a helyszínre a köveket?
Ugyanis a környéken több kilométer sugarú körben nem találhatóak ilyen, vagy ehhez hasonló kövek.
Rejtett térkapu földönkívüli világokra
A több tonnás kövek mozdítása még napjainkban is igen nehéz feladat, melyeket gépekkel, modern eszközökkel is igen körülményes megoldani. Akkoriban, sok ezer évvel ezelőtt azonban az egykori alkotók mindezt gépek nélkül vitték véghez.
Lehetett annak idején vallási szent hely, de akár ősi csillagászati naptár, vagy egyfajta csillagtérkép is.
Sőt, vannak olyan paleoasztronautikából eredeztethető elméletek, melyek szerint a Stonehenge nem más, mint egy ősi átjáró, egyfajta térkapu, mely az univerzum két, egymástól nagyon távoli pontját köti össze kvantumfizikai elven.
Eszerint ez a kapu lehetett az egyike annak a néhány hozzá hasonló szakrális pontnak, melyen keresztül képesek voltak a Földön élő szuperfejlett ősi kultúrák egy féreglyukon át kaput nyitni az istenek világára.
Sokak szerint az ősi civilizációk egykori felvirágzásukat is annak köszönhették hogy kapcsolatban voltak az ősi istenekkel.
Az ősi istenek pedig tudást adtak át, tanították őket, mentorálták az adott civilizációkat.
Később egy kataklizma következhetett be, mely során kis híján kipusztulhatott az emberiség.
Egyes ősi szövegek ugyanis arra tesznek utalást, hogy az ember valami olyat szabadított magára ezeken a kapukon keresztül, amit nem lett volna szabad.
A kapukon keresztül ugyanis ellenséges fajok is felfigyeltek az emberiségre.
A nagy háborúkat követően végül a legtöbb ilyen “összeköttetést” biztosító kaput lerombolták, megsemmisítették, azért, hogy megvédjék és elrejtsék az emberiséget a nálunk jóval erősebb civilizációktól
-vélik egyes paleoasztonautikai elméletek.