A mélyűrbe tervezhetnek egy olyan expedíciót, mely átírná az emberiség és a kozmosz történelmét.
A hajtómű képes “kilökni” az űrhajót a háromdimenziós térből az úgynevezett “szubtérbe”.
Egyre biztosabb, hogy a NASA elhallgat egy tervezetet, mely során embert küldenének a Naprendszeren túlra?
Korábban is röppentek már fel érdekes hírek az amerikai űrügynökség háza táján, de ebben még a vaskalapos tudósok is látnak némi fantáziát.
Az egésznek a kulcsa egy olyan űrutazás lehet, ami alig néhány nap, vagy óra alatt kijuttatna egy ember által irányított űrhajót a Naprendszerből.
Ehhez pedig a már egy ideje létező térhajtóművet alkalémaznák.
Ezt a térhajtóművet maga a NASA fedezte fel egy teljesen más kísérlet során, véletlenül. A sokkoló az volt az egészben, hogy a hajtómű működésével ellentmond a newtoni fizikának.
James O’Donoghue, aki korábban a NASA-nál dolgozott, most pedig a japán űrügynökség, a JAXA munkatársa, rengeteget foglalkozott ezzel a térhajtóművel.
A fizika mai állása szeirnt nem működhetne, a gyakorlatban azonban mégis működik, ez pedig sokáig fejtörést okozott a szakembereknek.
A térhajtómű működési elvét sokan gy határozták meg korábban, hogy az kilöki őket a háromdimenziós térből.
Így átkerülnek a szubtérbe, ahol már simán lehet sokkal gyorsabban is közlekedni.
Íyg elméletben nagyon rövid diő alatt hatalmas távolságokat lehetne megtenni anélkül, hogy jelentős gyoruslási erő hatna ki az “utasokra”.
Vagyis emberes missziót is lehetne tervezni, és néhány nap alatt ki lehetne jutni a Naprendszerből.
Hogy valóban tervez-e emberes missziót a NASA, egyelőre nemtudni, a pletykák szeirnt igen, de ezt csak az lévtized végéig fogják megvalósítani, vagyis olyna 2030 környékén,
Mások bizakodóbbak, és vannak olyanok is, akik szerint már rég zajlanak bizonyos expedíciók, amikről mit sem tud a közvélemény…