Végső bizonyíték egy emberiség előtti elveszett civilizációra?
Megdöbbentő felfedezés
A helyzet az, hogy egy Hangcsoutól 150 km-re lévő völgyet szándékosan árasztottak el vízzel egy vízierőmű építése során, aminek a város növekvő igényeit kellett volna kielégítenie.
A víz azonban két ősi várost nyelt el, amelyek egyfajta kínai Atlantisszá váltak, és sokáig őrizték titkaikat.
Az elöntött völgy helyén egy mesterséges tó jelent meg. Nagyon tiszta vize van, amelyet a Nongfu Spring márkájú palackozott ásványvíz előállításához használnak.
A tó szigeteit nagyon szép sűrű erdők borítják, és máris kedvelt turisztikai célponttá váltak, mert minden sziget egy-egy témának van szentelve – van gyermekkor szigete és madarak szigete, kígyók szigete, kastélyok szigete, és majmok szigete is.
2002-ben a tó mélyén a búvárok két gyönyörű ókori várost fedeztek fel, amelyeket 1959-ben öntött el a víz: Sicseng és Hicseng. Egyszer az Öt Oroszlán hegy (Wu Shi) lábánál álltak.
Köztudott, hogy Sicseng városának története évszázadokra nyúlik vissza, majdnem egy évezredre. 621-ben, amikor a Tang-dinasztia uralkodott Kínában, egy város épült, amely a tartomány erőteljes politikai és kulturális központjává vált.
Végső bizonyíték egy másik, fejlett ősi civilizációra
A kínai kormány mindkét várost és az egész völgyet elárasztotta 1959-ben egy vízerőmű építésekor.
Az ókori városokkal együtt további 30 modern város, közel ezer falu és sok ezer hektár mezőgazdasági terület került víz alá.
A völgyben évszázadok óta élő családokat – közel 300 ezer embert – kitelepítették, és 40 évig senki sem emlékezett az elárasztott völgy ókori történetére.
Az idegenforgalmi tisztviselők eddig nem kezdték el keresni a lehetőségeket, hogy turistákat vonzanak ezekre a csodálatos helyekre.
A helyi turisztikai üzletág vezetője búvárokat bérelt fel, hogy kiderítsék, mit rejt az ember alkotta tó vize.
A búvárok megállapították, hogy az ősi városban szinte megállt az idő. 2001-ben fejeződtek be az első merülések, és azonnal érdekes megállapításokat tettek.
Felfedezték például az ókori város külső falát. Így a kínai kormány tudomására jutott, hogy Sicsng városa érintetlen.
A város olyan, mint egy víz alatti mesevilág. A város nem csak érintetlen volt, még falépcsők és gerendák is megmaradtak. A friss víz kiváló tartósítószernek bizonyult. A kutatás 10 évig folytatódott, végül 2011-ben fontos történelmi emléknek nyilvánították az ősi, víz alá került városokat.
A helyi hatóságok ismét arról kezdtek beszélni, hogy a völgyet és az ősi városokat meg kell nyitni a turisták előtt.
Ehhez rendeltek és készítettek egy tengeralattjáró sétahajót. De szinte azonnal világossá vált, hogy ez a hajó olyan erős víz alatti zavarokat okozhat, amelyek veszélyeztetik a régiségek megőrzését.
Voltak más ötletek is, például azt javasolták, hogy építsenek víz alá védőfalakat, és fokozatosan szivattyúzzák ki a vizet a városokból.
De ez rendkívül drága technika lenne, ráadásul a nyomásesések miatt az ősi építmények pusztulásával fenyegetne.
A legtöbb szakértő úgy véli, hogy ma a legjobb megoldás a semmittevés, mert a technológia még messze van a tökéletestől, és az emberi beavatkozás ismeretlen következményekkel fenyeget.
A helyi hatóságok a vitorlázás betiltását javasolják a város megmentése érdekében.
Az illetékesek természetesen meg akarják őrizni a történelmi nevezetességeket, de egyelőre nem látnak megfelelő technológiai megoldást ebben a helyzetben.
Forrás: ÚjVilágtudat