A piramisnak nem négy oldala van, mint a szokásos piramisoknak, hanem öt, és amit benne találhatnak, az mindent újraírhat.
Egy ismeretlen civilizáció, vagy az előző emberiség bizonyítékai?
Indonéziában van egy Sadahurip (Gunung Sadahurip) nevű hegy, amelyet sokan a világ legrégebbi piramisának tartanak.
Ez a hegy valóban gyanúsan piramis alakú, csak nem négy oldala van, mint a szokásos piramisoknak, hanem öt, és Nyugat-Jáva tartományban található.
Ez a hegy viszonylag nemrég vált ismertté világszerte, amikor az indonéz hatóságok a turizmus fejlesztése és a helyi látnivalók reklámozása mellett döntöttek.
A hírek szerint a helyi falvak lakói úgy vélik, hogy a hegyet borító föld alatt egy nagyon-nagyon régi időkből megmaradt kőpiramis rejtőzik, amely kincseket őriz. Ők maguk a hegy lejtőit használják a veteményeskertjeikhez, itt termesztenek zöldséget.
E pletykák tesztelése érdekében 2012-ben az indonéz kormány úgy döntött, hogy tanulmányt készít a Bandungi Technológiai Intézet és az Indonéz Tudományos Intézet (LIPI) régészeiből és antropológusaiból álló csoport meghívásával. Eleinte azonban azt közölték, hogy a tudósok nem találtak itt igazán ősi leleteket, majd a tanulmányt ismeretlen okokból teljesen leállították.
Ugyanakkor az indonéz vulkanológusok meggyőződésüknek adtak hangot, miszerint a hegynek természetesen kúpos alakja van, nem azért, mert ember alkotta piramis, hanem a vulkáni tevékenység miatt, és megszilárdult lávából áll.
Sujatmiko geológiai kutató 5 okot sorolt fel, miért nem lehet piramis a hegy belsejében.
1) A Sadahurip-hegy alul és felül is tömör szikla, tetején vékony földréteggel, ezért nagyon nehéz elképzelni, hogy mindezt a kőtömeget ember alkotta.
2) Az egyiptomi gízai piramisokhoz hasonló piramis megépítéséhez 20 év alatt 200 ezer emberre lett volna szükség, 2,3 millió tonna kőtömböt szállítva.
A Sadahurip-hegy méretű piramis esetében ez teljesen lehetetlennek tűnik, mert a benne lévő sziklákat szénlábnyomuk szerint körülbelül 6-7 ezer évre datálják, és abban a korszakban Indonézia lakossága csak kőeszközöket használt.
3) A mesterséges kőzetkezelésnek nem találtuk megbízható nyomait. Néhol az ősi hieroglifákhoz hasonló, kövekre faragott valami található, de Sujatmiko csak a mállás nyomainak tartja őket.
4) A helyi történetek szerint a piramis építéséhez szükséges köveket a Rahong-hegyről hozták, de Sujatmiko úgy véli, hogy ezek a kövek teljesen helyi eredetűek, és megszilárdult láva.
5) A Sadahurip-hegyben van egy barlang, amelyet sokan a piramis elzárt bejáratának neveznek, mivel csak néhány méter hosszú. Sujatmiko biztos abban, hogy ennek a barlangnak a falai nem mesterségesek, hanem teljesen természetesek.
Azonban még Sujatmiko is elismeri, hogy geológiai szempontból a Sadahurip-hegy “ellentmondások halmaza”.
Sajnos erről a hegyről nagyon nehéz részletesebb adatokat találni a neten. Információk szerint a hegy környékén élő 120 család hangosan tiltakozott a kutatócsoportok munkája ellen, mert károkat okoztak a kertjeikben, ezért 2012 óta senki sem tanulmányozta a hegyet.
Forrás: ÚjVilágtudat