Az eset felveti a túlvilág, vagy más alternatív dimenziók létezését…!
A szkeptikusok összezavarodtak és értetlenkedtek, amikor meghallották Charles Peck történetét, aki tragikus vasúti balesetben bekövetkezett halála után 12 órán belül 35 telefonhívást kezdeményezett.
Ez az eset is alátámasztotta a halál utáni élet elméletét.
2008-ban Charles E. Peck Salt Lake Cityben élte az életét. Bár elvált volt, újra rátalált a szerelemre, és készen állt arra, hogy összeköltözzön jegyesével, Andrea Katz-al Kaliforniában, hogy megkezdhessék esküvői előkészületeiket.
De nem úgy sikerült, ahogy tervezték. Sajnos Peck életét vesztette az Egyesült Államok történetének legsúlyosabb vonatbalesetében. A balesete rejtélyt szült, amelyet még meg kell oldani.
Charles E. Peck 1950. október 16-án született Kaliforniában, az Egyesült Államokban. 19 évig dolgozott a Salt Lake City nemzetközi repülőtéren a Delta Air Lines ügynökeként, mielőtt Los Angelesbe repült egy állásinterjúra a Van Nuys repülőtérre.
Charles Kaliforniában élt, míg menyasszonya Westlake Village-ből származott, így amikor Peck hírt kapott a Van Nuys repülőtéren történt álláslehetőségről, odautazott az interjúra.
Charles 2008. szeptember 12-én felszállt egy Los Angeles-i repülőre az interjú miatt, és a Metrolink-el a Moorparkba ment, ahol Andrea úgy döntött, felveszi őt. A vonaton 225 utas tartózkodott, és várhatóan 16 óra 45 perckor érkezett volna meg.
Robert Sanchez mérnök második műszakát töltötte, és ő vezette a vonatot a Union Station állomásról.
Miközben a mobiltelefonján gépelt, piros lámpába futott. Chatsworth felől a vonat egyetlen vágányon haladt, amelyen az ellenkező irányban közlekedő Union Pacific tehervonat is tartott.
Ennek következtében a két vonat 83 mérföld/órás együttes sebességgel összeütközött. Ebben a tragikus balesetben, amelyet “2008-as chatsworthi vonatbalesetnek” neveztek, 135 utas megsérült, 25 utas pedig meghalt, köztük Charles E. Peck. Andrea akkor szerzett tudomást a balesetről, amikor Charles-ért tartott. A rádióban hallott a balesetről.
Később a balesettel kapcsolatos nyomozás során kiderült, hogy a mérnök két tinédzsernek üzent, akik azt mondták, hogy barátságot kötöttek a mérnökkel, hogy megismerjék a szakmáját. Az is kiderült, hogy a mérnök utolsó üzenetét mindössze 22 másodperccel a katasztrófa előtt küldte el.
A baleset után Charles családja és menyasszonya több hívást is kapott a telefonjáról, de amikor felvették a készüléket, senki nem válaszolt a másik oldalról. A telefonhívások reményt adtak családjának és menyasszonyának, hogy életben maradhatott a törmelék alatt, de túlságosan megsérült ahhoz, hogy egy szót is szóljon.
Andrea megdöbbent, amikor a rádióban hallott a balesetről, és minden alkalommal, amikor Peck telefonjáról hívást kapott, biztosította Pecket, hogy úton van a mentés, de a vonal másik végén teljes csendet hallott.
Közeli hozzátartozói és szerettei, köztük gyerekei, bátyja, nővére, mostohaanyja és menyasszonya összesen 35 telefonhívást kaptak, mielőtt holttestét megtalálták. Csak akkor tudták elérni a hangpostáját, amikor újra megpróbálták felvenni vele a kapcsolatot.
Az éjszaka folyamán a rendőrség és a tűzoltók az áldozatok holttestének megtalálásán dolgoztak. Pecket is megpróbálták felkutatni a telefonja segítségével. A telefonhívások azonban másnap hajnali 3 óra körül abbamaradtak.
Peck holttestét egy óra múlva találta meg a mentőalakulat. Családja és hozzátartozói megdöbbenve fedezték fel, hogy az általuk szeretett férfi elhunyt. A halottszemle során az orvosok rájöttek, hogy Peck már az elsődleges ütközés során meghalt. Felmerült tehát a kérdés: ha meghalt az ütközés következtében, akkor hogyan tudta felhívni a családját 12 órán keresztül, miután elhunyt?
Különféle érveket hoztak fel annak magyarázatára, hogy Pecks halála után 12 órán keresztül miért jöttek a telefonhívások.
Egyesek úgy vélik, hogy trollok állhatnak a telefonhívások mögött, de az a tény, hogy Andreán kívül senki sem tudta, hogy Peck a vonaton van, kizárja ezt az elméletet.
Egy másik elmélet is felmerült, hogy a készülék meghibásodott, ami több telefonhívást is okozott, de ezt ismét kizárta, hogy csak a családtagokat és Andreát hívta, és nem a többi telefonszámot, ami a készülékében volt.
Lehetséges, hogy Pecknek valahogy sikerült átlépnie a világok közötti korlátot, és olyasmit tett, amit nehéz elhinni.
Talán azért tehette meg ezt a hihetetlen és titokzatos cselekedetet, hogy végső búcsút intsen családjának. A rejtély még megfejtésre vár, mivel a mobiltelefonját sem találták meg.
Forrás: ÚjVilágtudat