A klímaszakértők szerint természeti és időjárási katasztrófák sorozatára kell felkészülnie az emberiségnek.
Világszerte óriási rombolást fog véghezvinni az éghajlat drámai változása.
Kritikus a bolygó éghajlatának a helyzete. Az elkövetkező néhány évben már drámai változásokra kell felkészülnünk, ha eddig még nem tettük volna meg.
A mostanihoz hasonló abnormális időjárási viszonyok ugyanis mindennapossá fognak válni.
Mindenkit ledöbbentett a 2019 decemberi tavasz elérkezése, helyenként 18 Celsius fokot is mértek, mintha csak egy hűvösebb nyári nap lenne…
Máshol pedig nyári zivatarokra jellemző morajlásokat és villámlásokat rögzítettek Európában, ami szintén nem túl gyakori jelenség, valamint kifejezetten nyári viharokra volt jellemző… EDDIG.
A 950-től 1250-ig tartó középkori meleg időszakban például a Föld felszínének mindössze 40 százalékán emelkedett meg jelentősen a hőmérséklet.
A mostani felmelegedés ezzel szemben a bolygó döntő részét érinti. “Megállapítottuk, hogy az elmúlt két évezred legforróbb periódusa a 20. században volt, a bolygó több mint 98 százalékát érintve”
– húzták alá a szakemberek.
Hozzátették:
“ez erős bizonyíték arra, hogy az ember okozta globális felmelegedés nem csupán az abszolút hőmérséklet tekintetében, hanem térbeli kiterjedésében is példa nélkülinek számít az elmúlt kétezer évben”.
A tendenciák már most azt jelzik előre, hogy a 2002-as nyár igazi klímapokol lesz sok szempontból.
Európára kiadhatják a Vörös Kódot a hőhullámok miatt, az Antarktiszon pedig melegebb lehet időközönként a hőmérséklet, mint Európában.
Grönlandot pedig ismét bozóttüzek fogják pusztítani, még több káros anyagot juttatva a légkörbe.
A felmelegedés egy természeti katasztrófákból álló láncolatot idézhet elő 2020-ban, ami egy teljes klíma-átalakulás kezdete lehet.