A hamarosan induló küldetés rengeteg bizarr kérdést vet fel.
Talán nem véletlen, hogy világszerte azt beszélik, hogy a világ felső tízezre már egy ideje bunkereket, mindent kibíró bárkákat építtet?
Egy megtervezett misszió keretében szándékosan zúdítanak majd meteorzáport a Földre.
Az aggodalmak szerint ez katasztrofálisan is végződhet, míg mások egyenesen szándékosságot vélnek a misszió mögött fölfedezni.
A NASA valóban “tisztogatást” végezne a bolygón, miközben a gazdag elit már elkezdte megépíteni a bunkereket, földalatti óvóhelyeket, amikben átvészelhetik a kataklizmát?
Kezdjük rögtön az elején:
2021-ben indul el az a DART nevű NASA-küldetés, amelynek célja egy földközeli aszteroida eltérítése – egyelőre csak tesztként – számolt be róla rengeteg hírforrás, köztük a National Geographic is.
A DART (lándzsahegyet jelentő betűszó: Kettős Aszteroida Eltérítő Teszt) szonda 2022-ben ér el a (65803) Didymos nevű kis aszteroidához, amelynek egy még kisebb holdacskája is van.
Az aszteroida 780 m átmérőjű, a kísérője 163 méteres, és ez utóbbi a küldetés célpontja:
A szonda semmilyen tudományos műszert nem visz, csupán a navigációhoz szükségesek vannak a fedélzetén, s a kettőshöz érkezvén a kisebbiket veszi célba.
Egészen egyszerű módon becsapódik a kis holdacskába, s a kutatók a Földről meg fogják mérni ennek a hatását.
A lényege az a missziónak, hogy az égitestbe becsapódó eszköz eltéríti azt a pályájáról, azonban a legújabb kutatások szerint egyáltalán nem kizárt, hogy annak anyaga miatt sokkal kisebb darabokra törne szét.
Pályája alapján azonban szinte kizárt, hogy a Földdel találkozzon, legalábbis az előzetes adatok ezt mutatják.
A The Planetary Science Journal szakfolyóiratban közzé tett tanulmányban a kanadai Western Ontario Egyetem csillagásza, Paul Wiegert kiszámította, hogy a becsapódáskor képződő szemcsék bizonyos esetben elérhetik bolygónkat is.
A szakember, aki maga is számtalan kisbolygó felfedezője arra jutott, hogy ez lehet az első, emberi közreműködéssel kialakult meteorzápor majd, ám ehhez sok tényezőnek kell teljesülnie.
Azonnal meg is indultak ennek a nyomán a különféle bizarr konteók, melyek azt taglalják, hogy a NASA valamiért szándékosan akar egy világkatasztrófát előidézni azzal, hogy meteorzáport zúdít a Földre.
Az elmélet hívei azt állítják, hogy a Földön egyfajta “tarvágást”, népességcsökkentést akarnak előidézni, több milliárd embert eltörölve a bolygó felszínéről.
A lehetőség elsősorban elméleti, mivel nem számítanak a DART küldetés tervezői ilyen sebességgel megszökő szemcsékre. A becsapódás során kisebb sebességgel kiszabadult törmelék majd csak évezredes időtartamot követően kerülhet bolygónk közelébe.
Ha valóban igaza van a konteó hívőknek, akkor az alátámasztaná azt is, hogy az elmúlt pár évben miért lendült fel jelentősen az ún. világvége bunkerek és földalatti óvóhelyek felvásárlása, megépíttetése.
Különösen a nagyon gazdag, milliárdos rétegek engedhetik meg maguknak az effajta “hobbit”, ráadásul többször számoltak már be különféle meg nem erősített forrásokból arról, hogy egy titkos mentekezik projekt keretében már modern bárkákat is építettek, melyek az ultraibolya sugárzásnak is ellenállnak.
Hogy valóban így van-e, és hogy valóban ekkora vész esetére zajlik a felkészülés, azt nem tudni.
Mindenesetre sokan tartanak attól, hogy a NASA küldetése valóban jelenthet veszélyt, még ha nem is áll a dolgok mögött feltétlenül szándékosság.
Hisz ne feledjük: rengeteg katasztrófát idézett már elő az ember puszta jó szándékból vagy kíváncsiságból.
Forrás: National Geogrphic