Közel 2000 éve működik, kazár maffiát meghazudtoló módszerekkel, csak hogy megőrizze az igazi titkot a Messiásról… valójába nem is halt meg a kereszten?
Aki valaha látta már a Da vinci kód című filmet, vagy olvasta Dan Brown könyvét, annak lehet némi fogalma azokról a titkokról, amiket az egyház, a Vatikán rejteget a világ elől.
Bizonyos értelemben ugyanis ez a legrégebbi, több mint kétezer éves vállalkozás, és egyben kazár maffia.
Mert egyre több olyan vallomás és vélemény lát napvilágot, melyek azt mondják, hogy sokkal rosszabb dolgok történnek az egyház falain belül, mint néhány maffia családnál Szicíliában…
Az egyház ugyanis embereket hallgattat el a mai napig, és olyan régészeti leleteket, bizonyítékokat tüntet el, melyek árnyalnák a Jézusról alkotott képét a világnak.
Sokak szerint a Messiás kereszthalála egyáltalán nem úgy történt ahogyan azt a Biblia felvázolta.
És bárki, aki ezt pedzegetni próbálta, azzal a múltban csúnyán elbántak.
A keresztes háborúk pedig valójában tisztogató hadjáratok voltak, melyek során Európa-szerte tüntettek el erre utaló bizonyítékokat és csoportokat.
Állítólag a szabadkőművesek egy része is tisztában volt azzal, hogy Jézus túlélte a keresztre feszítést.
A Rózsakeresztes lovagok pedig hatalmas tiszteletet mutattak évszázadokon át Mária, Jézus felesége felé, aki gyermeket nemzett neki, és már terhes volt a keresztre feszítés idején.
De ott van Barnabás evangéliuma is, amely szintén arról ír, hogy Jézus NEM halt meg a kereszten.
Napjainkban egyes történészek a feltámadás szóra a kereszthalálkor úgy gondolnak, hogy egy félreértelmezés lehetettet.
Lehetséges, hogy egy görög ige félreértéséről van szó, mert
ami feltámadás, az jelenthet elmenetelt is – azaz utalhat éppen arra is, hogy Jézus túlélte a kereszthalált.
Jézus, aki tartott a római hatóság és a zsidóság bosszújától, nem akart már mutatkozni nyilvánosan – hanem elvándorolt, akár a birodalmat is elhagyva.
Tanítványai ennek alapján tudták azonban a „feltámadás mítoszát” kitalálni.
Jézus nem halt volna meg, de nem is lett volna már jelen, amikor az eltávozására épült vallás elkezdett elterjedni.
A későbbi találkozások, amikről az evangéliumok is beszámolnak, tehát gyakorlatilag véletlenek lehettek – a környéken Jézus mintegy „belefutott” korábbi ismerőseibe, tanítványaiba, akik felismerték. Minden egyes „felismerés” után azonban – amint azt az evangéliumok is leírják – Jézus gyorsan eltávozott.
Egy német orvosszakértő is azt állította a kereszthalál tanulmányozása során, hogy Jézus nem halhatott bele a sérülései, de kómába esett.
A kómából pedig fel tudott “támadni”…
Ha ez valóban így van, érthető, hogy a Vatikán miért próbálta a hatalma megszilárdításával kitörölni ezeket az információkat a történelemből.
Arról nem is beszélve, hogy ez esetben még ma is élhetnek Jézus valódi leszármazottai…