3D nyomtatással, alig 24 óra alatt készült el.
Megméri például a beteg testhőmérsékletét és a légzésfrekvenciáját, így az ápolóknak és az orvosoknak nem kell közvetlenül érintkezniük a pácienssel.
Már többször beszámolhattunk olyan magyar fejlesztésekről, amelyek segíthetnek a koronavírus-járvány elleni harcban.
Egy cég például 3D nyomtatással készített arcvédő pajzsokat, egy magyar alapítású startup mesterséges intelligencián alapú hálózattudományi eszközével segítene…
Egy magyar IT-s szakemberekből álló csapat pedig egy olyan alkalmazást fejlesztett, amely meg tudja majd mondani, hogy találkoztál-e koronavírus-fertőzött beteggel.
Most egy magyar egyetemista-csapat szállt be remek fejlesztéssel a járvány elleni harcba.
A fiatalok is beneveztek a Hack the Crisis nevű hackathlonra, ami egy Észtországból induló kezdeményezés mérnököknek és programozóknak. Magyarországon is rendeztek egy ilyen eseményt, amelyen több mint 800-an vettek részt, köztük a Team Discover csapata is, akik különdíjat nyertek az ötletükkel
– számolt be róla a hvg.hu.
Hat magyar egyetemista fogott össze, akik között van mérnökinformatikus, mechatronikus, biomérnök, villamosmérnök, UX-es/videós és 3D nyomtatás specialista is. Stockholmból és Budapestről hangolták össze a tervezést…
Amiből végül alig 24 óra alatt megszületett a díjnyertes szemüvegük, ami sokat segíthet a járvány idején az egészségügyben dolgozóknak.
A készülékük 3D nyomtatással készült és szenzorokkal van ellátva, fény- és hangjelzések segítenek a használatában.
Nem is az orvosoknak vagy az ápolóknak kell felvenni, hanem a betegeknek, mégis előbbieknek jelent segítséget.
Az okosszemüveg ugyanis képes olyan méréseket végezni, amiket normál esetben az ápolók végeznek el: testhőmérséklet-mérést, véroxigén-szintet és légzésfrekvenciát.
A mért adatokat automatikusan továbbítani lehet egy szerverre, amit az orvos vagy az ápoló élőben követni tud.
Ahogy a csapat a prezentációjában is hangsúlyozza, ez az eszköz
gyorsabbá és biztonságosabbá teheti az ápolók munkáját, ráadásul a védőfelszerelésekkel is spórolhatnak, mert nem kell közvetlenül érintkezniük a fertőzött betegekkel, és rögtön utána védőruházatot cserélni.
Forrás: Szeretlekmagyarország, hvg.hu