Erről bezzeg mind a mai napig hallgat a nyugati média és a történelemkönyvek…
Sokan nem tudják, hogy Amerika történelme meglehetősen véresre sikerült a múlt századokban.
Már csak azért is, mert ezekről alig beszélnek, hiszen nem szeretnek büszkélkedni vele, ami nem is csoda.
A telepesek ugyanis – Amerika “ősei” – ugyanis szisztematikusan irtották ki az észak-amerikai indiánokat, akik eredeti urai voltak a szárazföldnek, az egész amerikai kontinensnek.
Rengeteg törzzsel végeztek, a végén már állami szintre emelve a népirtást, mert pénz és megbecsülés járt azért, ha valaki egy indiánt “levadászott”.
Az első angol telepesek a 16. század végén jelentek meg a mai Virginia partjainál.
Az idegen kontinensen töltött első nyomorúságos évek során a környező indián törzsek mentették meg őket az éhhaláltól. 1616-ban angol tengerészek járványt hurcoltak be, amely néhány év alatt a térségben élő, az algonkin-nyelvcsaládhoz tartozó mintegy 100 ezer indián 50-75%-át elpusztította.
A visszaemlékezések szerint az elnéptelenedett indián településeken hegyekben álló,, temetetlen holttestekről egy angol szemtanúnak a jeruzsálemi Gologota-hegy jutott eszébe.
A későbbiekben megestek olyanok is, hogy szándékosan fertőzött bolhákkal teli pokrócot ajándékoztak a törzsfőnököknek, hogy így vonuljon végig egy-egy pusztító járvány az indiánok között.
A “telepesek” minden aljas módszert bevetettek az indiánok ritkítására.
Amikor 1633-34-ben egy himlőjárvány indiánok ezreit ölte meg, a puritánok úgy vélték, ez újabb bizonyíték arra, hogy Isten őket támogatja a pogányokkal szemben. 1637-ben egy telepes halálának ürügyén rátámadtak kereskedelmi riválisaikra, a pekot törzsre.
A pekotoknak semmi közük sem volt a gyilkossághoz, de ez már nem számított…
A brit uralom ellen fellázadt amerikai gyarmatok területén a sikeres függetlenségi háborút követően alakult meg az Amerikai Egyesült Államok.
A demográfusok becslései szerint 1800-ban 600 ezer indián élt a mai USA területén.
50 évvel alatt számuk 400 ezerre csökkent, majd az indiánháborúk végén, 1890-ben tartott népszavazás szerint mindössze 248.253 fő volt.
Napjainkban tudjuk, hol vannak, hol a helyük.
Alig van már közülük, aki hallatni tudja a hangját, aki el tudja mesélni az indiánok elnyomásának és kiirtásának valódi történetét.
Ma aprócska rezervátumokba vannak szorítva, nagy kegyesen a senki földjén, olyan területeken, melyek senkinek sem kellettek, mert nem volt jelentős hasznuk…
Ez a sors vár minden ős civilizációra a jövőben, már ahol maradtak még az indiánokhoz fogható népcsoportok.