Az összes időpontját lemondták, egyetlen szakorvos sem fogadta, holott ezen az egészen az élete múlhat és minden nap számítana… – számolt be róla a Szeretlekmagyarország és az RTL híradó.
Ez egy nagyon durva eset, mely alaposan megindította az embereket. Egy 28 éves magyar anyukáról van szó, akinél mellrákot diagnosztizáltak.
Ez azonban még nem minden.
12 onkológust is felkeresett, mivel fontos lenne számára a kezelés, azonban egymás után mindenki elutasította a koronavírus terjedése miatt.
Egyrészt persze érthető, másfelől azonban az információk szerint az életmentő kezeléseket és a daganatokkal kapcsolatos kezeléseket ebben az esetben is tovább folytatják, legalábbis korábban ezt állították az orvosok.
Bogáncsné Nagy Anita esetében pedig minden nap számít, mert jelentősen romolhatnak az esélyei…
A 38 éves Anitánál 2019 októberében találtak daganatot a mellében, egy igen agresszív fajtát, decemberben le is kellett vetetni.
Később kiderült, hogy a másik mellén is van elváltozás, és ki kellett volna vizsgálni, hogy van-e áttét máshol is a testében.
De egyelőre nem tud kihez fordulni, ugyanis az időpontját lemondták a kórházban, azóta pedig több helyen is elutasították.
12 onkológust keresett fel, közülük csak ketten adtak időpontot neki, de végül ők is visszamondták a koronavírus-járvány miatt.
A 38 éves nő tehetetlennek érzi magát és fél, szerinte igazságtalan, hogy a rákos betegeket nem vizsgálják meg a vírus miatt.
Íme az RTL híradó riportja az esetről:
Mint mondta, öt gyereke van, akiket fel kell nevelnie.
Nem ő az egyetlen, aki ilyen helyzetben van.
Egy 62 éves tüdőrákos férfi menye az RTL Híradónak azt mondta, azért nem kezdték meg apósa kezelését, mert hiányzik ehhez egy vizsgálat, amit a járvány miatt már nem végeztek el.
Az Emmi miniszteri utasítása alapján március 16-tól a járványügyi vészhelyzet alatt tervezett egészségügyi ellátás csak sürgős szükség miatt (életveszély vagy tartós egészségkárosodás elkerülése érdekében) végezhető.
Azonban a rák megalapozott gyanúja esetén biztosítani kell a mielőbbi pontos diagnózist, a daganatos betegek műtéti, sugárterápiás, valamint gyógyszeres kezelését is el kell végezni.
A gyógyult betegek vizsgálatait viszont elhalaszthatják, akár fél évvel is.
Az RTL Híradó az operatív törzsnél és az Emminél is érdeklődött, hogy ki ellenőrzi, hogy a kórházak betartják-e a szabályokat, és hova fordulhatnak az elküldött daganatos betegek, de egyik helyről sem kaptak választ.
-írja a Szeretlekmagyarország.hu