Egy totalitárius, megfigyelő diktatúra kezdeti jelei, vagy csak bizarr véletlenek?
Kínában egy több mint 15 millió kamerából álló rendszer épült ki az elmúlt években, mely megfigyel mindent és mindenkit.
Vuhanban pedig nyomkövetőt kaptak azok, akik a karantén alá zárt városban élnek… mi folyik a színfalak mögött?
Az ATV egyik interjújában, amiben egy Vuhanban élő magyar zeneszerzőt szólaltattak meg, igencsak érdekes dolgok hangzottak el.
Olyan dolgok, amik egyesek szerint az összeesküvés elméleteket igazolhatják egy közelgő, egységes világkormányról.
Legalábbis ezt állítják azok, akik hisznek abban, hogy Kína vezetésével egy olyan Új Világrend jöhet létre, ami alapjaiban változtatja majd meg a társadalmat, mert mindenkit megfigyelés alá vonnak.
Az itt elhangzó információkat ráadásul több más médium által leadott híradás is megerősíti.
Mindezt a vírus tovább terjedésének megakadályozása érdekében – jelentették ki.
Ez egyébként így még oké is lenne, azonban egyesek azonnal különféle összeesküvéseket kezdtek el terjeszteni, mivel évtizedek óta lehet hallani arról, hogy egy ehhez hasonló orwelli világkép van kibontakozóban.
Nem véletlen írta meg Orwell annak idején az 1984-et…
Kína már évek óta bevezetési szakaszában tart egy tömeges, a társadalmat teljes egészében megfigyelni képes rendszert, ami 15 millió kamerát használ fel erre a feladatra.
Egyesek szerint az a “probléma” a Vuhanban történtekkel, hogy bár jogos, mert ezzel akadályozták meg a vírust, de pontosan a tömeges megfigyeléssel kapcsolatos konteók miatt nem kizárt, hogy rossz kezekbe kerül.
Vagy ahogyan azt sokan állítják, gyanítják: mi van, ha ez a világ polgárainak szabadságjogainak eltiprása?
Legalábbis ennek a kezdete… a hivatkozás a járvány megfékezése, de vajon hja lecseng a járvány, mi lesz azután…?
A HVG. hu korábbi cikke szerint a kínai kormány 2020-ban élesítené hivatalosan a rendszerét, amivel képesek lennének mindent és mindenkit megfigyelni.
A tesztek már így is brutális eredményt hoztak.
Az úgynevezett társadalmi kreditrendszer (amely 2020-tól mindenkire és mindenre kiterjed majd) lényege, hogy a nyilvántartottakat egy 800-900 pontos skálán értékelik.
Minél inkább a kormánynak kedves módon “viselkedik valaki” – legyen szó a való életről vagy a közösségi oldalakon végzett tevékenységekről –, annál magasabb pontszámot, és ezzel együtt előnyöket kap.
Érdeks, és egyben riasztó, nem igaz?
Egy ilyen rendszer ellen világszerte tiltakoztak, de érdekes módon a terv sokak szerint az volt mindig is, hogy egy globális fenyegetést előidézve – vagy ha ez véletlen áll be – akkor amögé bebújva győzzék meg arról a társadalmat, hogy a biztonságunk érdekében követnek majd minket minden sarkon, az élet minden területén.
Mi van, ha jelenleg is éppen ez zajlik…?
Nem állítjuk, hogy így van, de a konteósok igen, ráadásul az idő mintha őket látszana igazolni.
De persze könnyen lehet, hogy az emberi agy csak ki van éhezve az összefüggésekre, ezért tűnnek ennyire furcsának a véletlen egybeesések.