Egy ideje léteznek olyan elméletek a Földünk belső magja körül létező világról, melyek szerint Agartha, a Belső Föld birodalma valóban létezik.
De mi is ez az egész.
Angolról fordítva-Az Üreges Föld egy olyan koncepció, amely azt sugallja, hogy a Föld bolygó teljesen üreges, vagy jelentős belső teret tartalmaz.
Nevezetesen Edmond Halley javasolta a 17. század végén, ezt az elképzelést először Pierre Bouguer 1740-ben, majd véglegesen Charles Hutton cáfolta meg Schiehallion-kísérletében 1774 körül.
De miről is szól az elmélet, és mit is találtak a legújabb kutatások a Föld mélyén?
A ”Föld” egy 1300 km vastag földkéregből áll, aminek a BELSŐ OLDALÁN már évmilliók óta van egy 4. valamint 5. dimenziós, a mi fogalmaink szerint halhatatlan, paradicsomi létállapotban élő birodalom, melyet a régi misztériumok Aghartának neveztek, a Siddhák lakóhelyének, az angyalok birodalmának.
Agharta fővárosa a leírások szerint Shamballa, melyről sok szentírásban olvashatunk.
Tudományos szemszögből is megdöbbentő amit találtak
Verne Gyula 1864-es “Utazás a Föld középpontja felé” című klasszikus regényében kalandorok egy izlandi vulkánon keresztül
ereszkednek le egy hatalmas, őskori lények által benépesített földalatti világba, miközben felfedezik bolygónk belsejét.
A Föld tényleges középpontja egyáltalán nem hasonlít ehhez a fantáziadús ábrázoláshoz – sőt, bizonyos szempontból még drámaibb.
A tudósok 2002-ben azt javasolták, hogy ebben a belső magban rejtőző legbelső rész elkülönülhet a többitől, hasonlóan egy orosz Matrjoska
babához.
A szeizmikus megfigyelés egyre kifinomultabbá válása lehetővé tette ennek megerősítését.
“Elemeztük a földmozgás digitális feljegyzéseit, az úgynevezett szeizmogramokat, amelyek az elmúlt évtized nagy földrengéseiből származnak.
Tanulmányunk a globális szeizmikus hálózatok példátlan terjeszkedésének köszönhetően vált lehetővé, különös tekintettel az Egyesült Államok,
az Alaszkai-félsziget és az Európai Alpok sűrű hálózataira,” – tette hozzá Pham.
Szeretek úgy gondolni a belső magra, mint egy bolygóra a bolygón belül. Valójában ez egy szilárd gömb, körülbelül akkora, mint a Plútó, és egy
kicsit kisebb, mint a hold,”
– mondta Hrvoje Tkalčić, az Ausztrál Nemzeti Egyetem geofizikusa és a tanulmány társszerzője.
“Ha valahogy le tudnánk bontani a Földet a köpeny és a folyékony külső mag eltávolításával, a belső mag úgy ragyogna, mint egy csillag.
Hőmérsékletét 5500-6000 Celsius-fokra teszik, hasonlóan a Nap felszíni hőmérsékletéhez,”
– mondta Tkalčić.
Vagyis a Belső Földről, Agartharól szóló legendák valószínűleg tényleg csak legendák, melyekre egyelőre semmilyen bizonyíték nincs.
Ugyanakkor a Földünk belseje ettől még nem kevésbé titokzatos hely a tudományos bizonyítékok szerint.