Az ATV-n Rónai Egon fogadta Kiss Lászlót, aki magyar csillagászként egyes gondolatait osztotta meg a földönkívüli élet lehetséges létezéséről.
A beszélgetés során azonban kevésbé nyugtató nézőpontok is felmerültek.
Kiss László először azt hangsúlyozta, hogy téves gondolatnak tartja azt, hogy az élet kizárólag a Földön alakulhatott ki, és nemzetközi körülmények között is lehetséges lehet.
Ugyanakkor nem osztja teljesen azt a véleményt, miszerint az élet szinte mindenütt kialakulhat, ahol megfelelőek a feltételek. Szerinte az igazság valahol e két szélsőség között lehet.
A csillagász humorosan megjegyezte, hogy az idegenek szándékairól semmit sem tudunk, és az emberiség hibája, hogy mindent önmagához hasonlónak feltételez.
Példaként felvetette, hogy az idegenek akár oxigénért, vízért vagy akár “husikáért” (ahogy ő fogalmazott) jöhetnek el a Földre egy csillagközi rablóhadjárat keretében.
Kiss László szerint nem lehetünk biztosak abban, hogy az idegenek szándékai semlegesek vagy jók, és felvetette annak lehetőségét, hogy az emberiség esetleg élelemként szolgálhatna számukra.
Ezt bár humoros gesztusokkal kísérte, az elméletben mégis lehetőségként említette.
Az interjúban utalt Stephen Hawking véleményére is, aki figyelmeztetett arra, hogy ne sugározzuk a világűrbe az élet jeleit.
Mivel nem lehetünk biztosak abban, hogy ellenséges szándékú, inváziós faj nem reagál az üzenetekre. Hawking a találkozás lehetőségét hasonlította össze az amerikai őslakosok találkozásával Kolumbusszal és a telepesekkel, ami történelmileg nem sülhetett el túl jól az őslakosok számára.
Végül Kiss László gondolataival arra hívja fel a figyelmet,
hogy a földönkívüli élet lehetőségeivel kapcsolatban nyitottnak kell lennünk, ugyanakkor érdemes óvatosnak lennünk az idegen civilizációk szándékainak feltevésében.