Teljesen más utat járhattak be, mint az emberiség, éppen emiatt nem találunk a nyomukra, és éppen ezért nem is akarják felvenni a hozzánk hasonló fajokkal a kapcsolatot.
Ijesztő elmélettel álltak elő indiai tudósok a földönkívüliek kapcsán-
Szerintük ugyanis nem véletlen, hogy nem találunk rájuk:
Mert nem is akarják hogy megtaláljuk őket.
Ha pedig megpróbálnánk felvenni a kapcsolatot velük, könnyen lehet, hogy nem akarnának kommunikálni, vagy ami még valószínűbb: egyszerűen nem érdekelné őket az emberiség felől érkező kapcsolatfelvétel.
Ráadásul az elmélet részben logikus módon magyarázza azt, hogy miért nem akadtunk eddig a nyomukra.
A földönkíüvliek ugyanis telejsen más utat járhattak be mint az emberi faj.
Mi van ugyanis, ha maga az emberiség jár teljes tévúton a túlzott fejlettséggel és iparosodással?
Az indiai tudós elmélete az, hogy a magasan fejlett földönkívüli fajok bár hihetetlen tudással rendelkeznek, korlátozott eszközpark birtokában vannak.
Megtanultak ugyanis együtt élni és lélegezni a környezetükkel, a szülőbolygójukkal ahelyett hogy kizsákmányolták és tönkretették volna azt.
Ez azt jelenti, hogy alapvetően jóval többet tudhatnak a környezetükről, az úgynevezett “Földanyáról” és arról, hogyan lehet békében és károkozás nélkül együtt élni mind egymással, mind a nekik otthont adó planétával és annak élőlényeivel.
Jurtákban, természetközeli építményekben lakhatnak, a maguk módján jóval fejlettebbek mint mi, de a technológiájukat korlátozott mértékben használják, azt is a saját környezetük javára, azt segítve.
Ez egy teljesne más életfelfogás, mint ami az emberbe van belekódolva.
Ez a tudás menthetné meg az emberiséget is – vélik.
Azonban az emberi faj rossz úton jár, ennek éppen ellenkezőjén – teszik hozzá.
Szerintük ez az oka annak, hogy nem találtunk még rá más fajokra, mert ezek a fajok nem hagynak szennyeződési lábnyomot a bolygóik légkörében, és talán nem is akarnak olyan romboló civilizációval kommunikálni, mint a miénk.