Újabb bicskanyitogató eset történt… Az OMSZ álláspontja után pedig az ember hátán feláll a szőr hogy hogy lehetnek ennyire pofátlanok…
Több mint 5 órát várt a mentőre egy rákbeteg asszony Budapesten – ezt állította a 74 éves nő keresztfia az RTL Híradójában.
Szamosfalvi László a munkahelyén volt, amikor az asszonyra vigyázó szomszédoktól megtudta, hogy baj van: a tüdőrákos, áttétekkel is küzdő keresztanyja hányni kezdett.
A mentőt a férfi még a munkahelyéről hívta a 112-t, először délután 3 órakor, majd az asszony lakásához sietett. Ekkor még azt mondták, hogy mentőt nem, csak ügyeleti kocsit tudnak kiküldeni 1-2 órán belül.
A rákos beteg azonban folyamatosan hányt, egyre gyengébb lett, így László háromnegyed 4-kor újból telefonált, elmondta, hogy az ügyeletet nem tudják megvárni, és mentőt kért.
Mivel még 5 órakor sem volt nyoma a mentőknek, a férfi harmadszor is felhívta a 112-t, ekkor közölték vele, hogy ők csak azt látják a rendszerben, hogy az ügyeleti kocsit lemondták.
A beteg nő állapota közben tovább romlott, az eszméletét is elvesztette. Megpróbálták kocsival bevinni a kórházba, de olyan rosszul volt, hogy már felülni sem bírt.
Este 7-kor, amikor a család újra telefonált, azt a választ kapták, hogy már kiküldtek egy autót, de az rossz címre ment és visszafordult.
Ezután, hogy biztosra menjenek, Lászlóék nyitva hagyták a kapukat, sőt kiírták egy nagy papírra, hogy a mentőt várják, akik végül az első híváshoz képest több mint 5 óra múlva, este nyolc után értek a 13. kerületi címre.
Az RTL Híradó megkérdezte az Országos Mentőszolgálatot, hogy mi történt pontosan, miért akkor értek oda.
Később azt válaszoltál, hogy az esetet alapellátási ügyeleti feladatként átadták a területi szolgáltatónak;
azután küldtek mentőt, hogy az ügyelet nem ment ki a címre;
beteget kórházba vitték, életmentő beavatkozásra nem volt szükség
Azt is megjegyezték, hogy a fővárosi ügyeletek még nem részei az OMSZ által működtetett rendszernek.
Hozzátették, hogy amikor közvetlen életveszély áll fenn, a mentők átlagosan alig több mint 9 perc alatt érnek a helyszínre.
Magyarul a mismásolás, a “más a hibás” hozzáállás, nehogy valamiért vállalni kelljen a felelősséget.
Amolyan jó magyar módra – vetik fel sokan.
Május közepén Gálvölgyi Jánost lányai vitték kórházba, miután a színészhez 40 percen át nem érkezett meg a mentő, amikor rosszul lett.
Akkor a belső vizsgálat azt állapította meg, hogy a mentésirányító hibázott, de a rendőrség is nyomoz az ügyben.