Bizonyították: az időjárás egyszer már kipusztította a tökéletes civilizációt…
Egyszer vagy többször már megtörtént, újra megfog?
Még jócskán időszámításunk előtt érte nem csak fénykorát, hanem puszta létezését az egykor volt harappa kultúra, mely a mai India északnyugati területére és Pakisztánra volt hatással.
Pontosabb helyszíne, és a letűnt civilizáció napjainkra megmaradt mementója az Indus völgyében található.
A szubkontinens és a két mai modern állam leghosszabb folyója remek környezetet biztosított a harappák felfutásához, majd igen hosszúra nyúlt fennmaradásához. Hasonló módon fejlődtek és léptek előre szinte minden területen, mind a velük párhuzamosan meglóduló egyiptomiak.
Ám míg az egyiptomiak lényegében egy mindvégig felszínen maradt, el nem feledett kulturált társadalmat tudtak létrehozni, a harappa népesség i. e. 4000 és 2000 között megélte mind a hajnalát, majd az alkonyát is, hogy aztán évezredekig a méltatlan feledés homályába veszhessenek. Felfedezésükre csak a 20. század elején került sor, még a történelem világháborúkba fordult sodrásai előtt.
A lakosok elsősorban mezőgazdasági termeléssel, feldolgozással és kereskedelemmel foglalkoztak.
Írásos emlékek is maradtak fenn a harappáktól, azonban ezek a maradványok és feljegyzések a mai napig megfejtetlenek maradtak.
Egy rendkíüvl fejlett civilizáció volt, akikkel minden jel szerint a hirtelen megváltozó időjárás végzett, ez okozta a szupercivilizációjuk hanyatlását.
Ahogyan annak idején számos jel szerint a maja civilizáció bukását is részben az éghajlatváltozás okozhatta.
A jelenlegi emberi civilizáció végzete is az időjárás lesz
Harappa nem véletlenül semmisült meg történelmi távlatokban mérve nagy hirtelenséggel.
A kutatók szerint a körülbelül 2 ezer éven át tartó tündöklést egy hirtelen összeomlás követte.
Ezt pedig az időjárás gyors és drasztikus, továbbá tartós megváltozása okozhatta.
A feltételezés arról értekezik, hogy meghosszabbodhatott a száraz időszak, és jócskán visszaeshetett a várható terméshozam.
Ez alapjaiban rengette meg a mezőgazdaságot, ami az alapját jelentette a lakosság együttélésének. Ennek okán a két város lakossága szétszéledt, és olyan vidékekre költözött, amely jobb lehetőséggel kecsegtetett.
Ez pedig egy nagyon ijesztő párhuzam a jelenkorral.
A mostani fejlett nyugati civilizáció bár mára a fél bolygót behálózta, nem fog tudni megküzdeni az éghajlat drasztikus változásával.
Érezhető, hogy egyre nagyobb az aszály, kiszámíthatatlan az időjárás, kimerülnek a termőföldek, valamennyi élet fenntartó rendszer kezd összeomlani az ökoszisztémában.
Így a Jézus születésétől számított szintén valamivel több mint kétezer éve tartó fejlett kultúránk hamarosan megsemmisülésre várhat…