Az amerikai haditengerészet leszerelt vadászpilótája, Ryan Graves azt állítja, hogy szinte testközelből látott ufókat, amelyek olyan dolgokat tettek, amire a repülőgépe nem volt képes.
Az azonosítatlan repülő tárgyak az utóbbi időben határozták meg újra a közbeszédet, miután a lelőtt kínai kémléggömb komoly diplomáciai vihart kavart az Egyesült Államok és Kína között – a tengerentúlon gyors egymásutánban leszedett légi eszközök után pedig azt ecsetelték az összeesküvéselmélet-hívők, hogy a mindenkori amerikai kormány nem vallja be az ufók létezését.
Sokakban viszont az a kép alakulhatott ki, hogy ezek a rejtélyes tárgyak egyszerű technológiát használó kémeszközök. Ryan Graves,
az Amerikai Haditengerészet korábbi pilótája véleménycikkben fejtette ki a gondolatait a témáról, írását a Politico közölte.
Leírta, hogy 2014 áprilisában gyakorlatozás közben két F/A–18-as vadászgép találkozott egy azonosítatlan repülő tárggyal Virginia partjainak a közelében.
A pilóták mindössze harminc méterre húztak el mellette, nem sokon múlt az ütközés. Graves hangsúlyozta, hogy a vadászpilóták nagyon szigorú kiképzésen esnek át, a gépek pedig a legjobb érzékelőkkel rendelkeznek, így pontosan tudják, mit látnak.
ELMONDÁSA SZERINT A LÉGI ESZKÖZ KÉPES VOLT HANGSEBESSÉGRE GYORSULNI, ÉS MOZDULATLANUL TUDOTT LEBEGNI 120 CSOMÓS SZÉLBEN (EZ A 4-ES KATEGÓRIÁJÚ HURRIKÁN EREJE).
EZENKÍVÜL NEM AKADT RAJTA SEM LÁTHATÓ HAJTÓMŰ, SEM PEDIG BÁRMIFÉLE TERELŐFELÜLET, AMIKET A REPÜLŐESZKÖZÖK HASZNÁLNAK.
Az eszközök ráadásul egész nap működőképesek maradtak, szemben a vadászgépekkel, amelyeket újra kellett tankolni
– jegyezte meg.
Graves arról is írt, hogy ezen eszközök jelenléte afféle nyílt titok volt, de ezekkel akkortájt nem volt kihez fordulni.
A VOLT VADÁSZPILÓTA SZERINT KÖZEL EGY ÉVTIZED ELTELTÉVEL SEM TUDJUK, HOGY MIK VOLTAK EZEK AZ ESZKÖZÖK.
A férfi problémásnak tartja, hogy senki sem beszél arról, hogy az általunk megmagyarázhatatlan csúcstechnológiával rendelkező fejlett objektumok rutinszerűen repülnek át a katonai bázisok felett, vagy lépnek be a korlátozott légterekbe.
Az expilóta a Fehér Házat is kritizálta, nem tetszett neki, hogy Joe Biden amerikai elnök a február 16-ai sajtótájékoztatójában nem tért ki ezekre a fejlett technológiai eszközökre.
Szerinte az is gond, hogy Washington összekeveri a ballonokat a megmagyarázhatatlanul fejlett eszközökkel, amelyekkel a pilóták találkoztak.
A Fehér Háznak el kellene ismernie annak lehetőségét, hogy egy idegen ország forradalmi technológiát dolgozott ki
– jelentette ki.