Az akusztikus levitáció segítségével a jelenkorban már képesek vagyunk köveket és egyéb tárgyakat a levegőbe emelni pusztán hanghullámok segítségével.
Arról már jóval kevesebb szó esik, hogy mindezen technológia nyomait több ezer éves kultúrák és építmények is magukon hordozzák.
Szupertechnológia és ősi tudás birtokában lehettek?
Napjainkban a z akusztikus levitáció, azaz a hanghullámokkal való lebegtetés technológiája forradalmi fejlődésen esik át.
Egy japán kutatócsoport apró hangszórók sora segítségével immár a tér három dimenziójában képes precízen mozgatni a legkülönbözőbb anyagú és halmazállapotú anyagokat is.
A különféle lebegtető eljárások közt az utóbbi években egyre többet hallani az akusztikus levitáció módszeréről, amelynek során hangszórók segítségével állóhullámot hoznak létre, amelynek rezgési csomópontjaiban a hangnyomás semlegesíti a gravitáció hatását.
Az ezekre a pontokra elhelyezett tárgyak súlytalanul lebegnek, a metódus ráadásul más levitációs eljárásokkal ellentétben folyadékok lebegtetésére is alkalmas, és elviekben nincs határa a lebegtetett tömeg nagyságának sem, mindössze megfelelően nagy hangnyomásra van szükség.
A döbbenetes az, hogy ennek a technológiának az ősi, több ezer éves nyomait a Földön számtalan helyen felfedezni vélik egyesek.
A paleoasztronautika képviselői szerint ugyanis ezzel a módszerrel építhették meg az egyiptomi piramisokat is.
De létezik egy Korall Kastélynak nevezett építmény is, aminek a megépítőjéről szintén azt állítják, hogy tisztában volt az akusztikus levitáció pontos kivitelezési módjával, mivel egymaga építette meg több tonnás kövekből a komplexumot.
Legendák szólnak arról is, hogy állítólag mindössze egyetlen éjszaka alatt hozta létre a korall kastélyt.
A lett Edward Leedskalnin által létrehozott csoda megalkotásához ugyanis több tonnás köveket kellett elmozdítani, ráadásul úgy, hogy az sokszor még a modern idők technológiáin is kifogna, az építész azonban saját erejéből, erőgépek nélkül tette meg mindezt.
Ugyanez mondhtaó el az egyiptomi piramisokról.
Bár megépülésük rejtélyére számtalan magyarázat született már, összességében elmondható, hogy egyetlen elmélet mellett sem lehet kijelenteni, hogy biztosan úgy lett volna, így a mai napig viták tárgya, hogyan is kivitelezték a több ezer, több onnás kőtömbből álló piramisokat.
Ezeket rekonstruálták, és valóban képesek voltak a mérnökök és hozzáértők működésbe hozni.
Sokak szerint egy régészeti lelet megmagyarázhat mindent, amit eddig a piramisok építéséről nem tudtunk.
Egy ősi levitációs szerkezet, melyet az egyiptomiak idejében hozhattak létre, vagy hozhattak a Földre az ősi asztronauták, akiket istenként tisztelt a nép.
Ez a szerkezet hanghullámok segítségével képes volt olyan rezonanciát kelteni, mely a tárgyakat a levegőbe tudta emelni, és ott tartani.
Akusztikus ultraszonikus levitációs elven működhetett a sejtések szerint.
Egyiptomban több ilyen szerkezet maradványát is megtalálták.
Ezekkel emelhették a magasba a piramisokat alkotó több tíz tonnás monstrumokat, monolitokat és kőtömböket.