A “Királyi vérvonal” tényleg létezhet? A Meroving-ház Jézushoz vezet?
Megdöbbentő, de nem elképzelhetetlen, hogy Jézsunak mind a mai napig élhetnek a Földön leszármazottjai.
Méghozzá több tucatnyian.
A személyazonosságuk védelméről pedig a legendás Sion-rend gondoskodik.
A rendre magára a mai napig nincs konkrét bizonyíték, de cáfolni sem sikerült a róla szóló mítoszt.
Az apokrif iratok több helyen is ellentmondanak az egyház hivatalos tanításának:
A Bibliában Mária Magdolna szerepe teljesen más, és a gnosztikus iratokban Jézus élete is több vonatkozásban másként szerepel, mint a négy kanonizált evangéliumban.
Mária Magdolnának ugyanis egy Sára nevű gyermeke születik a keresztre feszítést követően, ezzel pedig megindul Jézus leszármazottainak vérvonala, vagyis a Sang Raal, azaz Királyi Vérvonal.
Az apokrif evangéliumok, amelyeket négy kódex (Codex Askewianus, Codex Brucianus, Codex Berolinensis és a Nag Hammád-i leletek) tartalmaz, többek között azt tartalmazzák, hogy Jézusnak Mária Magdolna volt a kedvenc tanítványa, és sokszor szájon is csókolta őt (Fülöp evangéliuma).
Mária Magdolna egyébként a Biblia szerint a galileai Magdala városból származott, egy vagyonos családból.
A keresztény hagyomány sokáig prostituáltnak tartotta, de ez egy félreértésből származik: Szent Hippolit római püspök az Énekek éneke magyarázatában azonosította Magdalai Máriát azzal a nővel, aki Bethániában kente meg Jézus lábát és fejét.
A Biblia szerint Epheszoszba menekült Jézus anyjával, Máriával és Arimathiai Józseffel, aki könnyen lehet, hogy rokonságban állt a megváltóval.
Állítólag ő az, aki a Szent Grált is magával vitte később Britanniába, erről persze csak mendemondák keringenek, bizonyíték nincsen rá.
Mária Magdolna a Biblia szerint itt, Görögországban halt meg, és élete végéig Jézus anyjával élt, és nem házasodott meg.
A gnosztikus iratok arról szólnak, hogy Mária Magdolna Józseffel Marseilles-be ment, és itt szülte meg gyermekét, Sárát, majd valahol a mai Aix-en-Provance környékén élte le hátralévő éveit.
Sára leszármazottai a Sion-rend mítosza szerint Arimathiai József vagyonát örökölve nemesi címre tettek szert, így történhetett meg, hogy beházasodtak a 486 körül ide érkező Meroving dinasztiába.
Jézus vérvonala (a Sang Raal) így élt tovább, sőt majd 300 évig trónközelben volt.
Amíg a Merovingok voltak az uralkodók, a vérvonalnak nem volt szüksége védelemre, hiszen azt megkapta az ország katonáitól – nem tudni azonban, hogy a következő 300 évben mi történt pontosan velük.
Legközelebb akkor hallani róluk, amikor Bouillon Gottfried, Nagy Károly rokona (és egyes vélekedések szerint a Sang Raal vérvonal örököse) az első keresztes hadjárat során Jeruzsálem királyává koronáztatta magát, majd 1090-ben megalapította a Sion-rendet, kizárólag azért, hogy Jézus leszármazottait védelmezze.
1118-ban megszületett ennek a társaságnak a katonai szárnya is, a Templomos lovagrend, amelynek hivatalosan a Szentföldre vezető utak védelme volt a feladata, a titkos missziója pedig a vérvonal védelme és Salamon templomának felkutatása volt.
Azt, hogy mi a teljes igazság a Sion-renddel kapcsolatban, talán soha nem fogjuk megtudni. Létezésére azok az apokrif iratok utalnak, amelyek Mária Magdolnát valójában Jézus kiemelkedő tanítványának állítják be
– azt már döntse el mindenki magában, hogy vajon ezek az írások miért nem kerültek be a kánonba.
ha valóban volt Jézusnak egy Sára nevű lánya, és tényleg igazak a vérvonallal kapcsolatos legendák, akkor valahol nagyon izgalmas belegondolni, hogy Jézusnak mind a mai napig élhetnek a Földön leszármazottai.