Na, szerintetek kinek a követelése ez az elsőre nagyon abszurdnak hangzó ötlet?
„A helyzet finoman szólva is drámai. Mondjuk ki őszintén, hogy fél évvel a választás után ott tartunk, hogy lényegében a magyar állam működésképtelenné vált” – jelentette ki Jakab Péter.
Szerinte a magyar állam képtelen megfékezni az inflációt, a drágulást, a gázáremelést, sőt még arra is képtelen, hogy megszervezze a közintézmények fűtését. A gyerekeknek 18 fokban kell ülniük az iskolában, de decemberben az állam még ezt sem tudja biztosítani. Meghosszabbították a téli szünetet, és a szülő meg oldja meg otthon azt, amit a magyar állam nem tud
– folytatta a felszólalását.
Miközben a magyar emberek adóznak, az állam arra sem képes Jakab szerint, hogy kifizesse a tanárokat, és húsz fokra felfűtse az iskolát. „Kell a pénz nemzeti konzultációra, meg kell a pénz Vodafone-ra, meg fel kell újítani Mészáros Lőrinc szállodáit, meg építeni kell a tízmilliárdos Orbán-rezidenciát Hatvanpusztán”.
„A magyar ember szó szerint bele fog pusztulni a számlák fizetésébe, önök meg még ilyenkor is úgy zabálják a közpénzt, mintha nem lenne holnap.”
A választás előtt nem azt ígérték Jakab szerint Orbánék, hogy a 12 forintos áramot 70 forintért adják a lakosságnak, hogy Mészáros Lőrinc kedvéért az egekbe emelik a rendszerhasználati díjat, hogy kivégzik a KATA-s kisvállalkozókat, hogy kirúgják a tanárokat, és megfojtják anyagilag a magyarokat.
A Fidesz azt ígérte, hogy marad a rezsicsökkentés, hogy támogatni fogják a kisvállalkozókat, valamint rendezik az egészségügyi dolgozók és tanárok bérét.
Olyan megszorítás lett belőle, amit még nem látott az ország – fogalmazott Jakab Péter.
Éppen ezért egy meglehetősne kemény és radikális lépést követelt:
„A parlament oszlassa fel magát, és legyen új választás Magyarországon”
-követelte Jakab Péter.
Vagyis azt követeli, hogy írjanak ki új parlamenti választást, ahol a magyar emberek már az igazság birtokában dönthetnek.
Persze ez aligha történne meg, bár egyes elemzések szerint még a Fidesznek is érdeke lehetne egy új,időközi országgyűlési választás.
Ugyanis a támogatottsága a közeljövőben folyamatosan egyre nagyobb mértékben csökkenhet.
Ráadásul egy olyan válság előtt állunk, amibe ha most nyerne az ellenzék és belebukna, akkor Orbán és a Fidesz nem kétharmaddal, hanem négyötöddel és minden eddiginél nagyobb felhatalmazással térhetne vissza.