Drámai felfedezés: az űrből jövő sugarak elpusztíthatják az életet a Földön, ehhez pedig köze van Földünk magjának is.
A visszaszámlálás már megindult?
Az olvadt fémekből álló földmag külső része cseppfolyós halmazállapotú, a felette lévő viszkóz földköpenyt a magban termelődő hő keltette áramlások lassú, de folyamatos mozgásban tartják, ez a motorja a lemeztektonikának, vagyis a kontinensek vándorlásának.
A forgó földmag úgy viselkedik mint egy óriási dinamó, az általa keltett mágneses erőtér védi meg az élővilágot a Földet érő kozmikus részecskesugárzástól.
Ez az éltető védőernyő azonban csak addig marad fenn, amíg nem csökken kritikus érték alá a folyamatosan hűlő földmag hőmérséklete.
A hűlés márpedig elkezdődött már egy ideje és egyre drámaibban gyorsul a folyamat.
Aggasztóan gyengül a földi életet védő mágneses pajzs, ez tagadhatatlan és tudnak is róla a világ vehzető tudósai.
Ha a magnetoszféra összeomlana, a gyilkos részecskesugárzást csak az atmoszféra legalsó sűrű légrétege tudná valamelyest elnyelni, de nem annyira, hogy ne érje el a földfelszínt az életet veszélyeztető dózisú sugárzás.
E hatalmas védernyő addig marad fenn, amíg a földmagban termelődő hőmérséklet elég magas a dinamóhatást keltető örvényáramok fenntartására. Ha a földmag kihűl, nemcsak a litoszféralemezek mozgása szűnik meg,
HANEM LEÁLL AZ ÉLETET VÉDELMEZŐ DINAMÓHATÁS IS:
a magnetoszféra összeomlik, a Föld pedig a jelenlegi Merkúrhoz vagy Vénuszhoz, illetve a Marshoz hasonló halott bolygóvá válik.
A 2000-es évek elején felfedezték,
HOGY A FÖLD MÁGNESES VÉDŐPAJZSA ROHAMOSAN GYENGÜL,
ami egyrészt egy közeli pólusváltás előjele lehet, de még egyelőre ismeretlen más ok is húzódhat az aggasztó jelenség hátterében.
És ha ez nem lenne még elég, egy friss kutatás szerint a földmag kihűlése is sokkal gyorsabban zajló folyamat az eddig feltételezettnél.
Ha leáll a Föld dinamója, végveszélybe kerül a szárazföldi élővilág és maximum csak a mélyben maradhat fenn az élet, a Földkéreg alatt…
Hogy ez mikor következhte be, azt nem tudni.
Egy pólusváltás a múltban rendzsreint mindiot több ezer év alatt bekövetkező folyamat volt, tehát nem hirtelen zúdul majd a nykaunkba a világvége.
Azonban az is bizonyos az elmúlt évek adataiból, hogy a hanyatlás már a 2000-res években elkezdődött és egyre gyorsul…