Az orvosi kannabisz legalizálása után, az amerikai társadalombiztosítás által felírt gyógyszerreceptek száma csökken.
Ez a legfőbb oka a kannabisszel szembeni 70-es évek óta tartó boszorkányüldözésnek.
A vényköteles gyógyszerek ára tovább emelkedik, ami nehézségek okoz a fogyasztóknak.
Úgy tűnik néhány idősebb amerikai más alternatívát keres a hagyományos gyógyszerekre, amit könnyebb lett legálisan beszerezni az ország egyes részein.
Az olyan gyógyszerek receptjeinek száma, mint az ópioid fájdalomcsillapítók és az antidepresszánsok – és az ezekhez a gyógyszerekhez kapcsolódó TB kiadások – csökkentek azokban az államokban, ahol a kannabisz alternatívaként használható.
A kutatók szerint valószínűnek tűnik, hogy a legalizálás a receptek számának csökkenéséhez vezetett.
Ezen a ponton azt is megjegyezték, hogy mindezt megerősíti, hogy az olyan gyógyszerek receptjeinek száma nem csökkent, mint a például a vér-hígítók, amelyek esetében a kannabisz nem alternatíva.
Viszont rengeteg betegségre hatásos, ezt ma már egyre több kutatás tisztázta.
Ez pedig bizonyítja azt, hogy valóban a gyógyszerlobbi állhatott a nagy kannabisz démonizálási hullám mögött még a 70-es években.
Nem véletlen ugyanis, hogy akkor gyakorlatilag az illegalitásba száműzték a zöld csodanövényt, és bizonyos körök még ma is ezt próbálják tenni.
A statisztika ugyanis a fent említettekből kifolyólag feketén-fehéren kimutatta: az emberek sokkal egészségesebbé válnak tőle, és kevesebb egészségügyi szolgáltatást vesznek igénybe.
Ez pedig végső soron azt jelenti, hogy az egészségügyből “von ki” pénzt a kannabisz mint jelenség.
Ezzel pedig a gyógyszergyárak legfőbb ellenségévé vált már évtizedekkel ezelőtt.
A különbség csak az, hogy a 70-es években még el tudták nyomni, ma már azonban a zöldforradalom végigsöpört a Földön és kiszabadult a szellem a palackból.