Tudósok megdöbbentő bizonyítékokat tártak fel. A valóságukon kívül van egy másik világ, és létezhet “átjárás” a kettő között!
Megdöbbentő felfedezés
A Marylandi Egyetem két kutatója a Physical Review Research folyóiratban e hónap elején publikálta eredményeit.
Egy egyetemi sajtóközlemény szerint azonban a második valóság nem pontosan az, amit keresni akartak.
A hatszög alakú szénből készült grafénrétegek tanulmányozása során ismétlődő mintákat találtak, amelyek megváltoztatták az elektromosság mozgását.
Kutatásaik alapján a páros úgy gondolja, hogy véletlenül találtak egy olyan nyomot, amely megmagyarázhatja jelenlegi valóságunk néhány titkát.
Az egyetem médiakara szerint rájöttek, hogy a halmozott grafénlapok elektromos tulajdonságaival kapcsolatos kísérletek kis univerzumoknak tűnő eredményeket hoztak, és a kiváltó okok a fizika más területeire is vonatkozhatnak.
“Bizonyos értelemben szinte gyanús, hogy olyan jól működik, mert természetes módon ‘megjósolja’ univerzumunk alapvető jellemzőit, például a tágulást,” – mondta Victor Galitski, a tanulmány társszerzője.
Nem ritka, hogy a fizikusok megkérdőjelezik univerzumunk működését.
Még a legjobban megalapozott elmélet is megkérdőjelezhető, és meg is kell kérdőjelezni, ha azt reméljük, hogy jobban megértjük azt a világot, amelyben élünk – és a lehetséges világot is, amelyben még nem jártunk.
“Nem vizsgáltuk meg az összes hatást – ez nehéz dolog,”
– mondta Alireza Parhizkar társszerző az egyetemi közleményben.
Parhizkar azt is elmondta, hogy a felfedezés megválaszolhatja a tudósok számos, egymásnak ellentmondó fizikai törvényével kapcsolatos kiemelkedő kérdését.
Arról azonban még nincs hír, hogyan juthatunk el a másik oldalra.
A másik oldalra való átjutás
Egyelőre még nem tudni, hogyan lehetne “átjutni” ezekbe a valóságokba, abba az egybe legalábbis, ami most már bizonyosan létezhet a miénken kívül.
Az azonban kezd egyértelművé válni, hogy a fekete lyukak, vagy a kozmoszban fellelhető féregjáratok talán nem a mi univerzumunk egy másik pontjára vezethetnek, vagyis nem csak oda.
Hanem akár a velünk párhuzamos mási valóságba.