Egy titkos terv részletei láttak napvilágot. A királyi családot és a parlament tagjait elmenekítenék egy atomcsapás elől.
Az orosz–ukrán háború egyre csak súlyosbodik, Putyin már a legmagasabb készültségbe helyezte az atomrakétákat.
Mint kiderült, a brit királyi családnak konkrét terve van arra az esetre, ha bombatámadás miatt menekülniük kéne.
Úgy tudni, Oroszország körülbelül 6255 nukleáris fegyverrel rendelkezik, míg az Egyesült Államok nem sokkal elmaradva 5550-nel.
Putyin újabb intézkedésének napvilágra kerülése után nyilvánosságra hozták azon terv, az Operation Candid egyes elemeit is, amelyek arra vonatkoznak, ha bombatámadás érné az Egyesült Királyságot.
A tervben konkrétan megfogalmazták, hogyan menekítenék ki a királyi családot.
A legújabb információk szerint a Buckingham-palota felkészült a legrosszabb forgatókönyvre is.
A titkosított dokumentumból kiderül, hogy a királyi család tagjait egy jachtra vagy egy titkos bunkerbe menekítenék. II. Erzsébet közkedvelt lakóhelye, a Windsor-kastély éveken át adott otthont egy föld alatti óvóhelynek.
A kastély dísztermei alatt ugyanis egy szénpincét bunkerré alakítottak át még a hidegháború idején, az 1962-es kubai rakétaválságot követően.
Sőt, egy nyomásjelzőt is elhegyeztek a birtok gyepében, ami segített volna a tudósoknak, hogy figyelemmel kísérjék a robbanáshullámot, és megvizsgálják, meddig terjedt a pusztítás.
A búvóhelyet azonban 1992-ben végül lebontották, amikor kigyulladt a Windsor-kastély, és súlyosan megrongálódott.
Az Operation Candid nevet viselő tervet még 60 évvel ezelőtt dolgozták ki, így jó kérdés, hogy 2022-ben is relevánsnak tekinthető-e. Bár a haditerv teljes egésze nem ismert, jó pár részlet kitudódott.
Köztük az, hogy bombatámadás esetén a királynőt és szeretteit Londontól távolabb eső vidéki házakba vinnék.
A parlament tagjait a Box-hegyben található egyik bunkerben rejtenék el.
A miniszterelnök halála esetén pedig a királynőt érné a megtiszteltetés, hogy kinevezzen egy újat. A kinevezés érdekében a belügyminiszter, illetve az azóta már elhunyt Fülöp herceg is a királynővel maradt volna.
Ha azonban kevés idő állna rendelkezésre, akkor a királyi családot a kormány legközelebbi székhelyére szállítanák, amely lehet akár egy katonai bázis vagy bunker az ország bármely pontján.