Katasztrofális hatásai lehetnek annak, amit most felfedeztek a tudósok… Az emberiség ideje lejárt?
A tudományos világot nagyjából minden, amit a szakértői ellenőrzés előtt álló tanulmányban foglaltatik, sokkolta.
Az ismert tény volt, hogy a szavasok is elkaphatják a koronavírus betegséget, de az, hogy volt olyan időszak, amikor ötből négy szarvas volt fertőzött, meglepő.
Az is hasonlóan érdekes, hogy ennyire egyértelműen emberre vezethető vissza az első megbetegedés.
Vivek Kapur, a Penn State mikrobiológia professzora és a tanulmány társszerzője szerint amennyiben a vadon élő populációkhoz jut el így a SARS-CoV-2, akkor futótűzként fog terjedni a feltételezések szerint.
Az Észak-Amerikában nagy számban előforduló szarvasok, amelyek a vadászok kedvelt célpontjai, rendkívül fogékonyak a SARS-CoV-2-re.
Feltételezhetjük azt is, hogy más fajokban is hasonlóan képes lehet terjedni a koronavírus, ami nehézzé teheti visszaszorítását.
Világszerte jelentettek megbetegedéseket macskáknál, kutyáknál, menyéteknél, görényeknél, nyesteknél, oroszlánoknál, tigriseknél, pumáknál és gorilláknál.
A denveri állatkertben nemrégiben pozitív lett több hiéna tesztje, ez volt az első megerősített eset ezeknél az állatoknál.
Egy másik koronavírus, amely ma már csak enyhe megfázásos tüneteket okoz, lehetett az oka egy 1889-es, egymillió emberéletet követelő járványnak: ez valószínűleg szarvasmarhákból terjedt át emberekre.
A szarvasmarhák koronavírusokat adtak át szarvasoknak is, ami aggodalomra ad okot azzal kapcsolatosan, hogy a SARS-CoV-2 is hasonlóan terjedhet a szarvasok, a szarvasmarhák és az emberek között.
Vagyis aggasztó, de ki kell mondani: a koronavírus az állatvilágban születhet majd újjá, és egy sokkal pusztítóbb, halálosabb kórokozó válhat belőle, ami majd “visszaugrik” az emberre.
Ez egy időzített bomba, nem az a kérdés, hogy megtörténik-e, hanem az hogy mikor.
Ezzel ugyanis a jövőben, akár néhány éven belül egy olyan világjárvány robbanhat ki, ami tízmilliók életébe is kerülhet.