A NASA vezető tudósa megkongatta a vészharangot: a jövő semmit jót nem ígér!
A NASA egyik kutatója megállapította, hogy a Mars és a Föld régen alig különböztek egymástól – ez pedig semmi jót nem ígér.
Meglepő eredményekkel állt elő a NASA egyik kutatója: Dr. Becky McCauley arra a megalapozott megállapításra jutott, hogy bő négymilliárd évvel ezelőtt a Mars nagyjából épp olyan bolygó volt, mint a mai Földünk.
Az éghajlata sokkal melegebb és kellemesebb volt, a felszínét pedig kiterjedt tavak és óceánok borították – írja a Daily Star.
McCauley szerint a két bolygót „ugyanabból az anyagból gyúrták”, és minden bizonyíték arra utal, hogy a Mars egykoron vizekben bővelkedő planéta volt, sőt, a vörös bolygó még ránézésre is nagyon hasonlított a Földhöz.
Mára azonban erről szó sincs: a jéghideg Mars teljesen száraz, vizet már csak fagyott formában lehet találni rajta, és nagyon különbözik a Földtől.
A szakértő szerint azonban az új felfedezések miatt még több energiát és figyelmet kell összpontosítani a Mars-kutatásokra, ugyanis ha a két bolygó kezdetben ennyire hasonlított, nagyon valószínű, hogy a Föld ugyanilyen sanyarú sorsa fog jutni – hacsak nem teszünk valamit ellene.
Ehhez azonban meg kell érteni, milyen változások következtek be a Marson, aminek a víz teljes eltűnése volt a legszörnyűbb következménye.
Egy másik tanulmány is alátámasztja Dr. McCauley téziseit: a NASA tudósai szerint a Marson található egykori tavak területének vizsgálatával akár az élet nyomaira is rábukkanhatnak.
A Perseverance marsjáró felvételeiből ugyanis kiderítették, hogy a Jezero kráter egykor egy hatalmas tó otthona volt, nagyjából 3,7 milliárd évvel ezelőtt. A
zonban a Mars is átesett egy komoly klímaváltozáson, aminek következtében a tó kiszáradt, de a talaja még mindig őrizheti az egykori élet nyomait.
Nekünk pedig, a földi embereknek minden erőfeszítésünkkel azon kell lennünk, hogy megakadályozzuk, hogy a Föld is túlmelegedjen, kiszáradjon, és olyan sorsra jusson, mint a Mars.