A jemeni képződményt először vették tudományos vizsgálat alá, de amit ott találtak dolgok, mind megriasztotta ott a kutatókat.
A közel-keleti Jemenben, az Arab-félsziget délnyugati csücskében található a Pokol kútja elnevezésű képződmény, amelybe ember még nem tette be a lábát.
Legalábbis egészen mostanáig, mert a több millió éve kialakult üreget nemrég szakemberek vették vizsgálat alá.
A lejárat egy sivatagos területen található, és a helybéliek babonás félelemmel kerülik el, mivel szerintük a barlangot ártó szellemek lakják.
Bár a felszínen lévő nyílás 30 méter széles, a rendkívül meredek falú, 120 méter mély képződmény aljára nem könnyű lejutni.
A Pokol kútjába kötélen leereszkedő felfedezőknek fogalmuk sem volt arról, mi várhatja ott őket.
A látványban pedig nem volt köszönet, hiszen mindenfelé madarak tetemei hevertek, valamint kígyók tucatjai tekergőztek a földön, nagyon is elevenen.
Természetfeletti erők nyomával a kutatók nem találkoztak, viszont így is meglepte őket, hogyan tudnak életben maradni a csúszómászók ebben a mostoha környezetben.
Az emberekre mindenesetre nem voltak veszélyesek mindaddig, amíg nem háborgatták őket.
A barlangászok közül nyolcan ereszkedtek le a Pokol kútja mélyére, míg ketten fentről biztosították az akciót.
A hivatalosan Well of Barhout nevet viselő víznyelőről a jemeniek úgy hiszik, hogy a démonok börtönéül szolgál.
Gyakran látnak arrafelé dzsinneket, sőt néhányan a pokol bejáratának hiszik a rémisztő helyet. Ennek megfelelően nem látogatják, de még azt is bajt hozónak tartják, ha valaki említést tesz róla.
A lyukból felszálló, kellemetlen szagú, mérgező gázok csak megerősítik a feltevésüket.
A szakemberek mintákat gyűjtöttek a vízből, a kőzetekből és a talajból, hogy jobban megismerjék a képződmény történetét.
Még állattetemeket is a felszínre hoztak, hogy analizálhassák azokat, és rájöjjenek arra, mitől pusztultak el.