Tudósok százai torkuk szakadtából figyelmeztetnek az emberiség végnapjaira!
A Földünkre eddig egy nagy, kiapadhatatlan erőforrásként, pedig a helyzet egészen más, és erre most rá kellett döbbennünk.
A baj olyan nagy, hogy sokan már nem megelőzésről, hanem kármentésről és túlélésről beszélnek az emberiség jövőjét illetően.
Vagyis fel kell készülnünk a “sötét napokra”, az emberi faj vészkorszakára.
Valamennyi erőforrás erősen a végéhez közeledik.
Az elmúlt három évben az európai mezőgazdaság hozama átlagosan 20-30%-kal csökkent. Az emberiség által bevitt kalóriák közel 60%-áért mindössze három növény, a búza, a kukorica és a rizs felel.
A Földön megtermelt élelmiszer 75%-át csupán 12 növény-, és 5 állatfaj adja. A világ 4-5 nagy gabonatermő régiója közül legalább 3-4, súlyos, a termőképességét alapvetően befolyásoló időjárási szélsőségeknek lesz kitéve, már az előttünk álló 5-15 éven belül.
A globális élelmiszer-tartalékaink pedig, amennyiben egyenletesen lennének elosztva (és hát ugye ilyen még sosem volt), akkor 103 napra lennének elegendőek.
Ha megesszük a haszonállatoknak szánt tartalékokat is, akkor a napok száma 247…
A helyzet az, hogy éppen most készülünk belezuhanni az úgynevezett energiaszakadékba.
A meglévő szénhidrogénkészletek ugyanis folyamatosan csökkennek, és minél kevesebb elérhető belőlük, annál többe kerül a kitermelésük.
A nem energiával kapcsolatos erőforrásaink, mint ásványok, ivóvíz, megművelhető termőföldek, szintén fogynak.
Egyre több tudós azt mondja: itt az ideje nyíltan beszélni és elmondani az embereknek hogy az eddigi életmódjuk nem tartható többé fenn.
Nélkülözések, éhezések és szomjazás kora várhat ránk, és több száz millióan lesznek, akik nem fogják túlélni.