Tragikus vízió a jövőből, ami már nincs is annyira messze… Ha ez mind megvalósul, elbuktunk! Emberek, itt az idő mindenkit figyelmeztetni!
A világ legerősebb arcfelismerő adatbázisának felépítésére irányuló projekt, amely három másodpercen belül azonosítja Kína több mint 1,4 milliárd polgárát.
Az alapok már működnek 2008 évtől, és 2020-tól további fejlesztések vannak a világ számos pontján…
A csúcstechnológia mint a szuperszámítógépek és a műholdak hálózata, az AI, valamint földi térfigyelő rendszerek alkalmazásával ma már rutin feladat bárkit azonosítani.
A szoftver arcról vagy akár járásról is felismeri a zárt láncú megfigyelőrendszer látóterébe kerülő személyeket, és elemzi a viselkedésüket.
Egy olyan torz és tömeges megfigyelésre épülő világ vár ránk, ami a gyerekeink és unokáink életét jelentősen bekorlátolja majd.
Gyakorlatilag rabszolgák lesznek ebben a világban.
A nem is olyan távoli jövőben a születésekor mindenkinek a karjába beépítenek egy chipet. Majd amikor eléri a 25. születésnapot a karon másodperce pontosan megjelenik és pörög az egyenlege mindenkinek. Itt az IDŐ szó szerint az ÉLET.
A lopott Idő című film gyakorlatilag egy segélykiáltás volt, és a várható jövőt mutatta be a sorok között, “filmnek álcázva”?
A gazdagok megvásárolják az időt, míg a szegények kétségbeesetten dolgoznak és küzdenek minden egyes percért.
Ebben kapják a fizetést, és ebben van a hitel és a vásárlás is, nem a régi időkben használt elavult pénz pörög, hanem az évek – hónapok – percek – másodpercek.
A jövő már a jelen…pld. Kinában több városban kísérleti pontrendszer van – és már kasztok.
Mindenhol térfigyelő rendszerek: utcák, közlekedési járművek, munkahelyek, éttermek, színházak, kocsmák, stadionok,..stb.. mindenhol napi 24 órában folyamatosan.
És már van kialakult pontrendszer.
Azt is figyelik hogy városlakók kikkel kommunikálnak, milyen közösségbe járnak, stb. Ha két fiatal össze akar házasodni akkor ha egyiküknek rossz a pontszáma ( alacsony, vagy pláne ha mínuszos ) – elvileg nem is jöhet szóba a dolog mivel lakáshoz ők nem juthatnak.
Digitális diktatúra.
Így foglalható össze röviden Matthew Carney, az ausztrál ABC News kínai tudósítója szerint az, ami a 1,4 milliárd embernek otthont adó országban épül.
Ráadásul ezt a jövőt és víziót a globális kínai terjeszkedéssel nagy valószínűséggel az egész világra rá fogják kényszeríteni…