A NASA és egyes tudósok szerint az exobolygók adhatják meg a végső választ az ősi idegenek bizonyítékaira a bolygónkkal kapcsolatban.
Az exobolygók egy kis része ugyanis képes az élet fenntartására, mivel megtalálhatók rajta az élet építőelemei.
Sőt, ma már azt is tudni lehet, hogy a Naprendszer szomszédságában csillagászatilag viszonylag közel is vannak olyan bolygók, melyek idegen civilizációknak adhatnak otthont.
A NASA nem veti el azt a teóriát, hogy egykor a Föld fiatal, frissen kialakult exobolygóként az idegenek célpontja lehetett.
Sőt, talán ő maguk vetették el a földi élet “magjait”, azaz indították be az evolúciót.
Arra ugyanis egyre több bizonyíték van, hogy a földi élet talán nem is a Földről származik, hanem aszteroidák – vagy mesterséges kis űrhajók – “termékenyítették meg” az akkor még biológiailag “halott” Földet.
2018 április 18-án egy Falcon 9-es hordozórakétát indítottak útnak, hogy Föld körüli pályára állítsák a NASA legújabb űrteleszkópját.
Az exobolygókat vizsgáló űrteleszkóp röviden a TESS nevet kapta.
A csillagászok szerint a TESS a következő évtizedben több ezer úgynevezett exobolygót fog felfedezni.
A távoli űrt vizsgáló műholdaknak és a nagy teljesítményű űrteleszkópoknak köszönhetően sokkal pontosabb ismereteket szerezhetünk a hozzánk közelebb eső bolygókról, amelyek közül néhány az emberi élet számára is alkalmas lehet.
Az univerzumban több millió földszerű bolygó található, és sok ilyen bolygó közelebb van, mint azt gondolnánk.
Lehetséges, hogy vannak olyan idegen létformák, amelyek hozzánk hasonlóan keresik az élet jeleit a világegyetemben.
Nem is olyan régen azonban a galaxisunkban létező földszerű bolygók feltételezése egyet jelentett az istenkáromlással.
Amikor a 16. századi dominikánus szerzetes és filozófus Giordano Bruno kifejtette, hogy a Földön kívül más életre alkalmas bolygók is létezhetnek, az élete tragikus véget ért.
Az 1990-es évek kezdetéig a csillagászok még a legerősebb teleszkópokkal sem voltak képesek érzékelni a távoli exobolygókat
. A technológia fejlődésének hála az asztronómusok 1992-ben fedezték fel az első exobolygót egy földi teleszkóp segítségével.
A kutatás azonban 2009-ben indult be igazán a Kepler űrteleszkóp fellövésével.