“Amennyiben a járvány alatt ugrásszerű volt a rákbetegségek előfordulása, az azt bizonyítja, hogy a rákbetegség nem genetikai hátterű, hanem egyértelműen a stresszfaktorral hozható összefüggésbe.
A félelem generálja a sejtek elfajulását.”
Egy egészen új felvetés, pontosabban egy régi sejtés új köntösbne keürl elő a tudományos körökben is.
Bár a tudomány ma még nem tudja mérni és egyértelműen igazolni, ma már az orvosok is elismerik, hogy:
A gyilkos kór kialakulása nagyban összefügghet a lelki tényezőkkel.
Vagyis a rák lelki eredetű is lehet, fel nem dolgozott problémák, a stressz és ehhez hasonló mentális állapotok lehetnek a rák melegágyai genetikai okok mellett.
Azt is megfigyelték, hogy a lelki beteg emberek nagy részénél 1-2 éven belül jelentkezett a rák, így valamiféle kapcsolat tényleg létezhet.
Most epdig a koronavírus kapcsán merült fel valami.
Egyes tudósok azt mondják:
Meg kellene vizsgálni a járvány utáni adatokat, mert ha most emelkedés lesz a rákos betegek számában, akkor az bizonyíthatja a fenti elméletet.
“Amennyiben a járvány alatt ugrásszerű volt a rákbetegségek előfordulása, az azt bizonyítja, hogy a rákbetegség nem genetikai hátterű, hanem egyértelműen a stresszfaktorral hozható összefüggésbe.”
Vagyis a félelem, a stressz és a kilátástalanság betegségeket, rákot is gerjeszthet.
A lélek megbetegítheti a testet, ugyanis a gondolataink és érzelmeink tényleg kihatnak a sejtjeinkre, lásd például a placebo hatást, ami gyakorlatilag nem más, mint a hit egyfajta ereje.