Egy másik világ létezhet, szöges ellentétben a miénkkel? Furcsa kérdéseket vet fel a mostani felfedezés… Lehet, hogy még az idő is visszafelé folyik benne!
A sötét anyag minden kétséget kizáró hiányát azonosította az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA Hubble űrteleszkópja egy ultradiffúz galaxisban.
Ez pedig elméletileg lehetetlen.
Vagyis egy olyan galaxisra bukknatak, ami a mai ismereteink szerint nem is létezhetne.
Az NGC1052-DF2 (DF2) jelű galaxis távolságát minden eddiginél pontosabban sikerült meghatároznia a Zili Shen és Pieter van Dokkum, a Yale Egyetem kutatói és Shany Danieli, a NASA munkatársa vezette nemzetközi kutatócsoportnak.
Az univerzum nagy része a titokzatos sötét anyagból áll, amelyet a kutatóknak még nem sikerült közvetlenül bizonyítaniuk, csak közvetett bizonyítékokat találtak létezésére.
Feltételezhetően ez az anyag tartja össze a galaxisokat, amelyek forgómozgásuk miatt gyakorlatilag szétrepülnének: plusz tömeget ad nekik.
A sötét anyag valószínűleg ötször gyakoribb, mint a normál anyag, de nem bocsát ki fényt vagy detektálható sugárzást, csupán gravitációs hatása észlelhető.
Kutatók szerint a kozmosz 27 százalékát alkotja.
Arra nincs jó magyarázat, hogy hogyan és miért nincs a Cet északi csillagképben lévő NGC1052-DF2 jelű galaxisban sötét anyag.
Bizarrabbnál bizarrabb elméletek annál inkább.
Egyesek szerint ez egy “hideg folt”, vagyis valamiféle “kapu” lehet az adott galaxisban a téridő szövetén.
Egy másik hipotézis az, hogy ez egy másik, a miénktől teljesen eltérő galaxis, ahol valamennyi tényező más, és talán még az idő is visszafelé folyhat.