Az emberiségnek szembe kell néznie a legnagyobb kihívással, amivel valaha találkozhatott.
Bill Nelson komoly üzenettel szólt az egész világnak és az emberiség jövőbeni kihívására figyelmeztetett.
Egy olyan dologra, amiről ma még nem rí le, hogy komoly baj lehet, később mégis a teljes modern civilizációt veszélyeztetheti.
Bill Nelson úgy gondolja, hogy a világűrben felhalmozódott hulladékért csakis az emberiséget lehet okolni, és ha nem cselekszünk időben, ellehetetlenítjük a jövőbeni missziók sikerességét, második lépcsőben pedig veszélybe kerülhet az eddigi megszokott életünk.
A NASA igazgatója a CNN hírportálnak adott keddi interjújában elmondta, nemcsak hogy veszélyes az űrszemét az univerzumban, hanem szégyenteljes is, ahogyan kezelik a helyzetet, beleértve az Egyesült Államokat, mivel a kormány nem tette meg a szükséges lépéseket a helyzet enyhítésére.
Az Amazon és a SpaceX a jövőben több ezer új műholdat tervez Föld körüli pályára állítani, így tovább súlyosbodhat az űrhulladék problematikája.
Ez pedig világkatasztrófát is előidézhet több módon is.
Az egyik legvalószínűbb az, hogy kirobbanhatja a harmadik világháborút.
Az állítás annyira komoly, hogy Oroszország vezetősége is így vélekedik a dologról, sőt, maguk az oroszok adták ki a tanulmányt.
A dolog lényege az, hogy nem lehet majd tudni, hogy egy műhold azért sérült-e meg fent az űrben, mert egy űrszemétnek csapódott, vagy mert egy másik ország szabotálni próbálta a küldetést.
Ilyen nem egyértelmű helyzetek később olyan országok közötti nézeteltérésekhez vezetnek, amik könnyen fegyveres hadviselésbe torkollhatnak.
2013-ban például egy orosz műholt sérült meg egy korábban fellőtt, kínai műholt darabjaitól.
Az ilyen esetek pedig egyre gyakoribbá válnak.
Ha valaki ki szeretné robbantani a harmadik világháborút anélkül, hogy rájöjjenek ki tette, kitűnő lehetősége lenne erre a Föld körüli pályán.
A világ országai egyre jobban odafigyelnek arra , hogy elkerüljék egy esetleges mega háború bekövetkeztét, hisz mind a bolygóban, mint az emberiségben jelentős károkat okozna.
A másik az a katasztrofális dominó effektus, amit a Gravitáció című filmben is láthattunk Sandra Bullock főszereplésével.
Az űrszemetek egymással ütközve törmelékfelhőt hozhatnak létre, ami még több műholddal ütközik, és beindítja az ördögi spirált.
A végén pedig letarolhatja az összes műholdat és az űrállomást is.
Ebben az esetben mivel nem lennének többé műholdak az égen, alapjaiban változna meg a világunk, a telekommuikációs rendszereink egy csapásra semmisülnének meg.
Bizonyos értelemben visszaküldene minket a kőkorszakba.