A Föld háborúban áll… Termőföldek s mezőgazdagsági területek vándorolnak a gazdag milliárdosokhoz. Márpedig itt nincsenek véletlenek.
Gates ördögi terve, vagy a világ megmentése?
A termőföldek és a mezőgazdaság lehet a világjárvány utáni korszak bomba üzlete. Erre utal, hogy egyre több csúcsgazdag, mint Bill Gates, Jeff Bezos és a Musk család is ebbe az ágazatba invesztál, amit egyesek zöldtechnológiai áttörésnek, mások azonban modern kori gyarmatosításnak tartanak
-számol be róla az index, nem is teljesen alaptalanul.
A Gates Foundation weboldala szerint az amerikai milliárdos Afrikában és Ázsiában támogat kistermelőket, céljuk a mezőgazdaság helyi szükségleteinek megfelelő technológia és eszközök biztosítása.
Azt is írják, hogy a vállalkozást elsősorban a klímaváltozás ösztönzi, az új technológiákkal ugyanis felgyorsítható és megnövelhető a mezőgazdasági termelési folyamat.
Aztán januárban a The Land Report amerikai szakportál bombát robbantott a hírrel, miszerint
Gates mint az USA legnagyobb földbirtokosa
Gates 987 ezer 394 hektár termőföldet vásárolt az USA-ban.
Ezzel pedig ő lett az ország egyik legnagyobb földbirtokosa.
Azóta is találgatja a sajtó, hogy miért érdekli ennyire a milliárdost a mezőgazdaság.
GMO vetőmagok és mezőgazdasági gyarmatosítás
A fenntartható és jövedelmező gazdálkodásban Bill Gates évekkel korábban megláthatta a lehetőséget, a New York Post cikkében megszólaló szakértők szerint azonban ez alapvetően jó így.
Az összeesküvés-elméleteiről elhíresült amerikai jogász, Robert F. Kennedy a The Defender blogján azt írta:
Azáltal, hogy Gates az élelmiszer előállítása felett szerez kontrollt, lényegében afrikai, ázsiai térségeket gyarmatosít. Kennedy azt is állítja:
Hogy az amerikai milliárdos az úgynevezett zöldtechnológiák segítségével a fejlődő országok termelőit saját földjeiken teszi rabszolgává, miközben génmódosított vetőmagok alkalmazására bátorítja őket.
Kritikájával nincs egyedül a szerző, a brit Global Justice Now civil szervezet évek óta arra figyelmeztet, hogy Bill Gates nem önzetlenül cselekszik.