A lényeget mutatva, mégis közérthetően magyarázza el a Magyar Tudományos Akadémia videója, hogy mit csinál az emberi szervezetben a koronavírus elleni vakcina.
2020 végétől oltanak világszerte a koronavírus elleni vakcinákkal, viszont világszerte fellelhető egy olyan magja a társadalomnak, akik nem akarnak élni a lehetőséggel és nem kérnek egyik oltóanyagból sem.
A Magyar Tudományos Akadémia friss videójában megmutatja azt, amitől sokan félnek, vagyis hogy hogyan működnek az emberi szervezetbe juttatott vakcinák.
A videó bemutatja a modern, mRNS alapú, illetve a hagyományos védőoltások közti különbséget.
Mint kiderül, az mRNS vakcinák nem tartalmaznak „egész vírust, csupán a vírus egy fontos alkatrészének, az úgynevezett tüskefehérjének tervrajzát”.
Az oltással csak ezt a tervrajzot, „egy rövid RNS-darabot” juttatnak be a szervezetbe.
Ez a kis darab az izomba juttatva beindítja a tüskefehérjék gyártását, később pedig lebomlik.
A hagyományos alapra épülő vakcina viszont egy elölt, gyengített, ám teljes vírust juttat a testbe.
A kulcsszerep itt is a tüskefehérjéé, hiszen a tüskefehérjét a testben található dendritikus sejtek idegen anyagként mutatják be a „testszerte járőröző segítő T-sejteknek”.
Ezek az úgynevezett segítők „riasztják” a szervezet immunválaszának két fő végrehajtóját, az ölő sejteket és az ellenanyagtermelő sejteket.
Ezek feladata pedig már a nevükből is kitalálható:
A ellenanyagok beborítják a testbe bejutó koronavírust, így meggátolják, hogy az a sejtfalhoz tudjon kötődni és így fertőzést okozzon.
Az ölősejtek pedig a már fertőzött sejteket pusztítják el.