Ezt pedig valamennyi ország követni fogja, mondhatni “beállnak a sorba”. Ismét “sorakozó” nagy a baj?
Olaszországban katasztrofális a helyzet
A koronavírus-járvány miatt elrendelt korlátozások meghosszabbítását jelentette be legalább április 6-ig az olasz egészségügyi miniszter szerdán, miközben San Marino Köztársaság nemzeti oltási napot hirdetett meg a miniállamba megérkezett orosz vakcina beadásának elindításával
– írja az MTI.
Alessandra Bruschi megjegyezte, hogy nagyon sokan jelentkeznek náluk a közeli olaszországi városokból, ahol a nagy-britanniai vírusvariáns miatt kritikus a helyzet, és nincs elég oltóanyag, de San Marino egyelőre az orosz vakcinát kizárólag saját állampolgárainak adja.
Szlovákia egészségügye az összeomlás szélén
Tőlünk nem messze sem jobb a helyzet. A brit variáns terjedése rengeteg többlet halálozást okoz, ráadásul a fiatalokat is súlyos állapotba képes hozni, nem egy 30-40 év körüli beteg került már lélegeztetőgépre.
A szlovákiai egészségügyi rendszer a végét rúgja, nemrég volt olyan nap, amikor már csak 180 szabad betegágy volt összesen az országban.
Az új intézkedések között szerepel a határellenőrzések szigorítása, az ingázóknak 72 óránál nem régebbi tesztet kell felmutatniuk. Ha a lépések nem hozzák az eredményeket, akkor március 21. után lezárják az országot.
Mi lesz veled Magyarország?
A nagy kérdés, és a magyarakat leginkább foglalkoztató dolog az, hogy mi lesz idehaza?
Egyre távolabb kerül az egykor még napirenden leóv nyitás, vagy fokozott nyitás lehetősége.
Orbán is belengette, hogy 2 hét iszonyatosan kemény küzdelem előtt állunk és a harmadik hullám az első kettőnél is súlyosabb lehet.
Orbán aligha fog kockáztatni nyitást, ha lassan egész Európa zára súlyosbodó harmadik hullám miatt.
A gazdaság is “rogyadozik”?
Rossz hírek érkeztek Kínáűból is,pedig ők már leküzdötték a járványt.
Kilenchavi mélypontra gyengült a kínai feldolgozóipar teljesítményének növekedését jelző mérőszám februárban, miután a gyenge tengerentúli kereslet és a koronavírus-járvány hatásai befolyásolták a termelést, ez pedig a kínai foglalkoztatási helyzetet
– áll a Caixin Insight Group kínai kutatóintézet és az IHS Markit londoni székhelyű pénzügyi-gazdasági adatszolgáltató közös felmérésében.