“Várom azt a napot, amikor Magyarország ismét visszatér ekkori önmagához…” Beszélt Sorosról és arról is, hogy szerinte hogyan hazudik a propaganda gépezet.
Nem számítok arra, hogy ez a válasz megjelenik majd a magyar híroldalak többségén, mert azokat az Orbán-rezsim vagy közeli szövetségesei birtokolják és működtetik, de így is hallatszani fog a hangom
– így kezdte válaszát George Clooney, akit a sajtósán keresztül kérdezett meg a 24.hu arról, mit szól ahhoz, hogy Soros emberének állítja be a hazai médi egy része – a kormányhoz közeli emlőkön csüngő köztévé és “szektora”.
„Csak egyszer találkoztam Soros Györggyel, egy menekültválságról szóló ENSZ-találkozón, ahol az Egyesült Államok elnöke is részt vett. A fiával, Alex-szel is egyszer találkoztam, egy davosi eseményen”
– írta a színész, hozzátéve, hogy ezen kívül nem kommunikált Soros Györggyel. (Az utóbbi találkozón készült Clooney-ról és Alex Sorosról egy közös fotó, ami bejárta a kormánysajtót.)
Tehát az Orbán-propagandagépezet hazudik, pont
– szögezte le a filmsztár.
Clooney szerint mindazonáltal a Soros család azzal, hogy szegények és menedékkérők oktatását támogatja, illetve jogi segítséget nyújt nekik, hatalmas jót tesz a világnak.
„Orbán úr is így érezte, amikor 1989-ben Soros úr támogatta a nagy-britanniai tanulmányait” – utalt arra a gyakran emlegetett tényre, hogy a rendszerváltás előtt Orbán Soros-ösztöndíjjal tanulhatott Oxfordban.
„A kormánya (itt minden bizonnyal a Fideszre gondolt Clooney – A szerk.) ugyancsak dollármilliókat kapott Sorostól a régi szép időkben, amikor Orbán Viktor a kommunizmus ellen harcolt”
– folytatta Clooney.
Szégyellném magam, ha nem vették volna fel, ahogy felszólalok egy autoriter rezsim ellen
– írta Clooney, aki szerint ezt az Orbán-rezsimet „a szabad sajtó elhallgattatása, egyes szektorok drákói megadóztatása, a jogfosztottak démonizálása, és a szélsőjobboldali extremistákra való kikacsintások” jellemzik.
De a színész még azt is nehezményezte, hogy a déli határzárnál csak engedéllyel lehet fotózni a kerítést.
Clooney hétfő esti válaszában azt is írta, hogy először az 1980-as évek elején járt Magyarországon, amikor az még a szovjet érdekszféra része volt, és megszokott hollywoodi fordulattal hozzátette, hogy nagy szeretet van benne a magyarok iránt.
Azzal folytatta, hogy a 2000-es évek elején látogatott újra Budapestre, és a Duna-korzón sétálva azt gondolta, hogy a Szovjetunió összeomlása utáni Magyarország „tündöklő példája volt a demokratikus sikernek”.
Várom azt a napot, amikor Magyarország ismét visszatér ekkori önmagához
– zárta lapunknak küldött sorait Clooney.
Forrás: 24.hu