Megtörténtek a nagy bejelentések. Európát maga alá gyűrheti a második hullám, Magyarország pedig komoly szigorításokra készül.
Kritikus tendencia kezd kibontakozni.
A kínai Vuhanból elindult vírusról kiderült, már 2019 márciusában ott volt Barcelona szennyvizében bizonyíthatóan.
Azóta pedig számos más kutatás utalt arra, hogy 2012-ben 6 kínai bányász ebbe betegedett bele, közülük többen meg is haltak.
A vírus egyelőre teljesen ismeretlen okokból aztán berobbant, szárnyalni kezdett, és maga alá temette az egész világot.
Most pedig az első hullámból alig felocsúdva mindenki a második rohamra készül.
Európában romlik a helyzet, Spanyolországban tegnap 7000 új beteget találtak, ez már megfelel a tavaszi tetőzéskor látott átlagos új esetszámnak, itt már alighanem második hullámról beszélhetünk.
Olaszországban a 840 új eset nyári rekordnak számít, de messze van a tavaszi esetszámoktól. Horvátországban viszont a tegnapi 255 új esethez fogható még nem volt az országban.
Horvátországban harmadik napja rekordmértékű az új fertőzött…
Augusztus 20-án 267 ezernél is több új koronavírus-fertőzöttet találtak a világban. Ez magasnak tekinthető, de majdnem 40 ezerrel alacsonyabb, mint az augusztus 14-i csúcs idején.
A legfertőzöttebb országban, az Egyesült Államokban továbbra is csökkenő a trend, 44 ezer új beteg volt tegnap, de ez még mindig több, mint a tavaszi első hullám idején bármikor.
Látható tehát, hogy nagy a baj, különösen Magyarország határait kezdte el ostromolni a vírus.
Éppen ezért komoly szigorító intézkedéseket helyeztek kilátásba, ezt maga Orbán Viktor jelentette be nemrég.
A legnagyobb veszély továbbra is a koronavírus-fertőzés behurcolása, ezért szükség lesz újabb tiltó intézkedésekre – mondta Orbán Viktor kormányfő a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
A kormányfő hangsúlyozta: nem szólhat bele a magyar emberek személyes életvezetésébe, szokásaiba, nyaralási terveikbe, de kellő óvatossággal és tisztelettel arra kér mindenkit:
Hogy “déli irányba szeptember utánra ne foglaljon, szervezzen, ne képzeljen el magának nyaralásokat, mert az bele fog ütközni a határvédelmi intézkedésekbe”.
Sokak szerint bár ez még nem megerősített hír, tessék nem tényként kezelni, de ha a jövőben nagyon bedurvulna a járvány terjedése, vagy az olasz esetekhez hasonló számokat produkálna a halálozás, akkor nyilván nem lenne kizárt a határok ideiglenes vagy teljes lezárása sem.