Egy faragványon a dzsed-oszlopok úgy néznek ki mint a mai nagyfeszültségű szigetelők. És nem ez az egyetlen dolog, amiről hallgat a mainstream régészet, és ami bizonyíthatja az ősi idegen technológiák jelenlétét a Földön…
Megkezdték a Nagy piramis aknáinak a feltárását.
A Leeds-i Egyetem által készített különleges robotot nemrég új, de a technikai fejlettségéhez képest rossz minőségű képeket készített a piramis déli aknájában.
A szerkezet kameráját átvezették a korábban fúrt résen, és alaposan megvizsgálták a két „fogantyút”.
A gyatrán összevágott, felvételeken jól látszódik, hogy a két fémdarab vége visszafelé görbül. Így bizonyossá vált, hogy a kőtömbbe helyezett fémtárgyak nem az ajtó nyitását-zárását szolgálják, és nem is díszítés céljából helyezték oda, hiszen ezeket senki sem látja.
Igencsak szembetűnő, hogy a jobboldali (képen a baloldali) fémrúd erősen korrodálódott, sőt a rúd körül az anyag elhasználódására utaló mészkőporladék is látható.
Ezzel szemben a baloldali (képen a jobboldali) rudat mintha most helyezték volna be, korrózió nyomai alig látszódnak, sőt a mészkő és a rúd csatlakozási pontjánál egy fémgyűrű is körbeöleli azt.
A fémtárgyak között, a járat mennyezetén halványan látszódó S forma, mintha elektromos kábel, vagy az azt beburkoló szigetelő anyag lenne.
Miután az ajtó mögötti területet is alaposan megvizsgálták, további különös dolgok tárultak a kutatók szemei elé.
A padlóra egy hosszú vörös vonalat és több kisebb ábrát festettek.
Ezeket a jeleket a félrevezetés miatt ismeretlen hieroglifáknak mondják. Peter Der Manuelian, a Harvard Egyetem egyiptológusa szerint pedig, a firkák egykor munkacsoportok, a mai értelemben vett “tagjei” védjegyei lehettek, akik számokat, dátumot és a nevüket örökítették meg az utókor számára.
Más kutatók díszítő funkciót tulajdonítanak a falfirkáknak.
Elképzelhetőnek tartják azt is, hogy akár vallási, szimbolikus, mágikus jelentésük lehet. Abban egyetértenek a tudósok, hogy a feliratok megfejtése segíthet megoldani a rejtélyt, hogy milyen célt szolgáltak a titkos aknák.
A legfelső és a legalsó, az 5-ös számhoz hasonlító jelekkel azonban, egyértelműen a mészkőtömbbe helyezett fém rudakat jelölték. Nincs itt semmi titokzatosság és mágia.
A rajzok ugyanúgy ábrázolják a görbületet és a rögzítéshez szükséges derékszögű meghajtást.
A középen lévő Y-alakú jel pedig a pozitív és a negatív kábelt, a piros pont pedig a csatlakozási vagy rögzítési pontot jelöli.
A jelek mellet egy hosszú vörös vonal is látható, mely egészen a falig, a következő zárókőig ér. Ennek a vonalnak a végén valószínűleg egy kábel maradványai láthatók, ami eltűnik egy apró résben.
Ezek a rajzok tehát útmutatást adnak a fém rudak és a hozzá csatlakozó kábelek elhelyezéséhez.
Azonban a fém rudak állagán, különösen a jobboldalin, jól látszódik, hogy erős kémiai igénybevételnek voltak kitéve. Emiatt ezeket a fémtárgyakat és a kábeleket időközönként cserélni kellett.
Ennek során a régi rudakat kivésték, majd az újakat a kőtömbbe helyezték és tömítőanyaggal rögzítették. Mindez jól látható az alábbi képen. A kapocs körüli fehér folt a tömítőanyag.
Christopher Dunn szerint ezek a fém rudak valójában elektródák, melyek derékszögben meghajtott vége egy savas oldatba ért.
Ezen faragványon a dzsed-oszlopok úgy néznek ki mint a mai nagyfeszültségű szigetelők.
A hatalmas lámpa belsejében tekergő kígyó pedig elektromos szikrák vagy gázkisülések lehetnek, melyek a feszültség hatására lépnek ki a lótuszvirág közepéből.
Ha sikerülne átfúrni az utolsó tömböt is, minden bizonnyal egy termet találnának a kutatók, hiszen a szerelési munkálatokat a szűk járatok miatt, csak a megfelelő hozzáférés biztosítása mellet lehetett csak elvégezni.
De az is lehetséges, hogy ez már a járat vége, mert a második zárókő jelentősen eltér az elsőtől.
Ennek a kőtömbnek a felülete már nem csiszolt, hanem durva, és repedések is láthatók rajta, ami arra utal, hogy külső erőhatásoknak van kitéve.
A robot a következő hónapok során alaposan megvizsgálja a másik zárókövet is, majd ezt követően az északi aknát is fel fogja tárni.
A kutatócsoport 2011 végéig szeretné befejezni a feltárásokat, majd 2012-ben részletes jelentésben fogja közölni az eredményeket.