A tudósokat alaposan meglepte a benne végbemenő folyamat.
Az emberiség ma már szinte évente tesz olyan megdöbbentő felfedezést tesznek, ami alapjaiban késztet minket az élet mivoltának újragondolására.
Olyan helyeken is életre bukkanunk, ahol korábban elképzelhetetlennek tartottuk, akár több kilométeres mélységben vagy a Föld légkörének legmagasabb rétegeiben.
Sőt, most már azt is tudjuk, hogy mi történik egy olyan terráriumban, amit több mint tíz évvel ezelőtt elszigeteltek a külvilágtól és semmilyen behatás nem érte, kivéve a fényt, amivel a benne található növények és mikroorganizmusok energiához jutnak.
Egy testvérpár idősebb tagja 2007-2008-ban egy demizsonban alakított ki egy terráriumot, amelyben sokféle organizmus található.
Mindegyik nemzedékek óta él együtt ebben a zárt ökoszisztémában.
Eredetileg a terrárium sokkal több növény és ászkarák faj otthona volt, azonban az évek során a biodiverzitás átalakult, és egy új ökoszisztéma egyensúly jött létre.
Az ökoszisztéma jelenleg ciklusokat él át.
Ahogy a növénypopuláció növekedett, az ászkarákok száma is nőtt.
Ennek következtében az állatok a terrárium növényeinek nagy részét elfogyasztották, és ezzel csökkent a növénypopuláció.
A videót készítő fiatalabb testvér szerint a százlábú populációk a jövőben növekedhetnek, lehetőséget adva a növényeknek a szaporodásra.
A terrárium szinte olyan, mintha két különálló világ létezne benne.
A föld alatti algák egyedülálló élőhelyet hoztak létre, amely a természetben nem létezhetne, mivel az üveg biztosítja, hogy a fény elérje a talajt a felszín alatt.
Ez lehetővé tette az algák, a moha és a gombák virágzását a köztük élő kisebb gerinctelen állatok mellett.
Úgy tűnik, hogy a felnőtt ászkarákok a felszínen laknak, és ritkán merészkednek a föld alá, a fiatalabbak viszont lejjebb jutnak, és valószínűleg olyan alagutakat használnak, amelyeket a földigiliszták sok évvel ezelőtt hagytak el.
Forrás: ujvilagtudat.com