Azt, hogy óriások éltek egykor a Földön sokan nem hiszik el, csakhogy a népek mítoszaiban, a világban szinte mindenütt találunk utalásokat arra, hogy valamikor léteztek.
Kézzelfogható bizonyíték nincs vagy nincsenek a nyilvánosság elé tárva. Mégis egyre nagyobba vita arról, hogy létezhettek-e vagy sem.
A Biblia és a sumer leletek közelebb vihetik az emberiséget az igazsághoz.
Az ősi sumér írásokban olvashatjuk, hogy az istenek több mint 400 ezer évvel ezelőtt érkeztek meg a Földre, a Tigris és az Eufrátesz között elterülő völgybe.
Itt létrehoztak egy kolóniát, és elnevezték Édennek, majd megteremtették Ádámot és Évát, a modern emberek őseit.
Az elméletek szerint génmanipulációt alkalmaztak, a földi emberszerű lények génjeit feljavították. Munkásokra volt szükségük, ezért gyorsították fel az evolúciót.
Több ezer évvel később visszatértek az annunakik a Földre, ahol addigra az emberek elszaporodtak, és a kinézetük is megváltozott.
A nőket ellenállhatatlanul szépnek találták, feleségül vették őket, és a gyermekeik is óriások lettek.
Ezek az óriások nem voltak szelídek, romboltak és gyilkoltak, ezért az annunakik úgy döntöttek, hogy elpusztítják őket.
Baruch könyvében az áll, hogy az Úr özönvizet bocsátott a Földre, és elpusztított minden élőlényt, közöttük a 409 ezer óriást.
Néhány titán életben maradt, de az emberek voltak többen, ezért az óriások uralma véget ért.
A legenda szerint a leghíresebb óriás Góliát, a filiszteus volt, az utolsó óriások egyike. Majdnem 3 méter magas lehetett. A történetben leírják, hogy Júdea népe és a filiszteusok háborúban álltak egymással.
A harc előtt Góliát mindennap kihívott valakit az izraeliták közül, hogy megküzdjön vele. Góliát megígérte, ha veszít, akkor a filiszteusok az izraeliták rabszolgái lesznek.
Azonban senki nem akart kiállni ellene, amíg egy napon egy ifjú pásztorfiú, akit Dávidnak hívtak meg nem hallotta, hogy mit ígért az óriás. Dávid, a páncélba öltözött és felfegyverzett Góliát ellen egyetlen parittyával állt ki.
Egy kővel eltalálta az óriást, aki elájult, majd a pásztorfiú odaszaladt a fekvő Góliáthoz, és a saját kardjával vágta le a fejét. Dávid később a zsidók királya lett.
Nem messze a csata helyszínétől, ami Jeruzsálemtől 24 km-re történt, áll egy halomsír, amit a hagyomány szerint Góliát sírjának tartanak.
Sajnos azt még senki nem vizsgálta meg, hogy valóban az óriás sírhalma van ott.
Egyre több bizonyíték kerül a felszínre, ezért a mítoszokat érdemes lenne komolyabban tanulmányozni, és megfejteni azt, hogy az őseink milyen üzenetet szerettek volna közvetíteni számunkra ezekkel a szóbeli és írásos elbeszélésekkel.