Amíg korábban minden egyes gyermek megjelenése a sürgősségin unikumnak számított, addig mostanra jóval több eset is előfordul, ami viszont már aggodalomra ad okot
– véli Zacher Gábor.
A toxikológus tapasztalatai szerint a súlyos koronavírusos eseteknél hét-nyolc oltatlanra jut egy oltott, és ez a lélegeztetőgépre került betegeknél is így van.
A negyedik hullám elsősorban azokat érinti, akik nincsenek beoltva, de azok sincsenek teljes biztonságban, akik megkapták már a vakcinát.
Az oltás jó, de így is kerülnek be oltottak a kórházakba, sőt lélegeztetőgépre is, és meg is halhatnak, vagyis nincs száz százalékos védekezési módszer
– mondja Zacher Gábor, aki hangsúlyozta, hogy egyre fiatalabbak kerülnek kórházba, miközben az idősebbeket enyhe tünet mellett is jobban érinti az alapbetegségeik miatt.
Zacher Gábor szerint a tünetek gyorsan kialakulnak, akár egy-két nap után is jelentkezhetnek, holott a korábbi hullámok idején ez nem így volt.
De az emberek is felelősségteljesebben döntenek, már senki nem vár annyit, mint korábban, és hamarabb felkeresik a sürgősségi osztályt.
Azt is kiemelte, hogy a súlyos eseteknél hét-nyolc oltatlanra jut egy oltott, és ez a lélegeztetőgépre került betegeknél is így van.
Mint mondja, az oltásnak nincs alternatívája, ám nem lehetünk büszkék a 60 százalékos átoltottságra.
Eljöhetne végre az az idő, hogy szakmai szempont legyen a koronavírus járvány, így kezeljék a problémát, ne pedig politikai szempontból
– hangsúlyozta Zacher Gábor.