Mutatjuk, pontosan hogyan és miért felelősek a világ adósságban való fuldoklásáért…
Ezek az emberek lelküket eladták, azt tükrözi a szemük! Valóban gonoszok, nincs istenük, csak a pénzkörül jár az eszük!
Sokan úgy hiszik, hogy a teljesség igénye nélkül – mert vannak még hozzájuk hasonló “nagy gazemberek” – ők azok, akik a jelenleg az egész világra szép lassan kiterjedő, adósság alapú pénzrendszer mögött álltak.
Pontosabban mindannyian hozzátették a kis részüket ahhoz, hogy a világ egy társadalmi szakadékokkal tűzdelt megosztott világ legyen.
Kezdjük szépen sorban a történelmi bűneikkel!
David Rockefeller
David Rockefeller (New York, 1915. június 12. – Pocantico Hills, New York, 2017. március 20.) amerikai bankár, John D. Rockefeller, Jr és felesége, Abby Aldrich Rockefeller utolsó gyermeke, egyben az olajmágnás és bankár, John D. Rockefeller (róla lesz még itt szó), a Standard Oil (Exxon Mobil), a Rockefeller Egyetem és a Rockefeller Alapítvány megalapítójának utolsó unokája.
Érdekes, hogy Rockefeller hihetetlen befolyásra tett szert, és valamennyi politikailag befolyásos embert megismert.
Még John F. Kennedyvel is többször összefutott. A Standard Oil az árakat manipulálva tönkretette a konkurenciát, és gyakorlatilag monopol helyzetbe került rövid idő alatt.
A Standard Oil tevékenysége teremtette meg az igényt a trösztellenes törvényekre.
Ez pedig sokat elárul róla és az üzletpolitikája arroganciájáról.
Fülöp herceg
Fülöp herceg főleg az utóbbi években azzal vonult be a köztudatba, hogy rendkívül fenyegető a kinézete.
Tipikus bankárkaszt, uzsorahiéna látszatát kelti, és talán ez nem is esik annyira messze a valódi személyiségétől.
A királyi vérvonal egyik fő “vivője”. Fülöpnek és Erzsébetnek négy gyermeke van: Károly herceg, Anna hercegnő, András herceg és Eduárd herceg. 1960-ban a Királyi Államtanács által kiadott rendelet szerint, a királyi címeket és titulusokat nem viselő leszármazottak használhatják a Mountbatten-Windsor vezetéknevet, azonban a királyi család néhány olyan tagja is használja, akik címmel rendelkeznek, ilyen például Anna hercegnő, András herceg és Eduárd herceg.
Kilencvenéves koráig szinte panaszmentesen élt, híresen aktív és kimagaslóan jó egészségű volt.
Körbejárta a világhálót, és az újságokban is megjelent az a 2012. május 12-én készült kép, amelyen a 91 éves Fülöp a Royal Windsor Horse Show-on saját maga kiemelte az 5 kilogrammos akkumulátort az egyik autóból.
Sokak szerint kivételes egészségi állapotát titkos, csak a gazdagok számára elérhető kezelésekben kell keresni.
Vagyis erősíti a sztereotípiát: aki gazdag, jóval tovább élhet, ha akar.
Tycoon John D. Rockefeller
Szüleivel és testvérével négyéves korától egy farmon élt, és már ekkor bizonyságot adott kiváló üzleti érzékéről:
Hétévesen pulykákat nevelt és eladta őket afféle zsebpénz-kiegészítésként.
Ekkor érzett rá először az üzletre. És indult el az emberek kifosztásának útján…
John édesapja, William Rockefeller kétes hírű vándorkufár volt. „Rákspecialistának” hirdette meg magát és árulta hamis rákgyógyszereit. Még saját gyermekeit – 5 leányát és egyetlen fiát – is becsapta, hogy úgymond az életre nevelje őket, igaz nem túl sokáig, mert 1853-ban, fia 14 éves korában elhagyta családját.
Ebből látszik, mennyire volt fontos a tisztelet és a vallásosság… Semennyire…
Húszas évei elején súlyos gyomorbaj tört ki John Rockefelleren. A betegség miatt több mint két évig csak kétszersültet és aludttejet ehetett.
Az orvosok nem jósoltak neki hosszú életet. Szemöldöke és haja is kihullott (később parókát hordott), arca olyan ráncos lett húszévesen, mint egy öregemberé.
Jacob Rothschild
Ősei már jó 200 éve éltek a német városban, nevük onnan származik, hogy házuk homlokzatán egy vörös pajzs (roten schild) volt látható.
Az ezt követő időszakban az igen értelmes fiú egy hannoveri bankházba szegődött el, ahol a gyakorlatban sajátította el a pénzügyeket, a devizákkal való kereskedést.
Mivel az előkelőségeknek áron alul kínálta a ritkaságokat, egy idő után II. Frigyes hanaui herceg is vásárolt tőle: ez volt az első tranzakció egy Rothschild és egy fejedelem között.
Aztán már nem volt megállás, egyre befolyásosabb embereket ismert meg.
A rendkívül előrelátó Rothschild nagypa 1798-ban valami teljesen új dologba kezdett: megteremtette a határokon átnyúló bankrendszerek alapjait.
Ezt örökölte aztán öt fia, köztük Jacob felmenője is.
A család első igazi nagy üzletét 1804-ben bonyolította le, amikor az anyagilag megszorult VII. Keresztély dán királynak nyújtottak – uzsorakamatra – hitelt.