Megvan, milyen alapú létforma rejtőzik a tó vizében, a tudósokat is sokkolta.
Az elmúlt időszakban újabb kutatás indult a Loch Ness-i szörny nyomában, és egy forradalmi DNS-teszt is része volt ennek a kutatásnak, mely meglepő eredményt hozott.
Az elmúlt ötven év legjelentősebb kutatóexpedíciója zajlott le a híres lény nyomában
-számolt be róla a Daily Star.
A Weird Britain című dokumentumsorozat készítői végezték a kutatást, és egy úgynevezett eDNS-teszt alkalmazásával vizsgálták a mintákat.
Ezzel módszerrel meg tudják határozni az adott vízben élő állatok fajtáját.
Az amerikai privát laboratórium által elemzett minták eredményei szerint a Loch Ness vízében két különböző algafajt azonosítottak.
Ken Gerhard, a dokumentumsorozat műsorvezetője így nyilatkozott:
“A tesztek kizárólag alga jelenlétét mutatták ki, ami természetesen nagyon izgalmas eredmény.
Ez a lehetőséget veti fel, hogy Nessie valójában egy algákon alapuló lény lehet.”
A Loch Ness-i szörny egy legendás tengeri lény, mely állítólag a Skócia északi részén található Loch Ness tóban él.
A legenda szerint a lény hatalmas, hüllő-szerű és nyakával emelkedik ki a vízből.
A népszerű hiedelem szerint a szörny először a 6. században jelent meg a feljegyzésekben, de igazán a 20. század elején vált a közvélemény számára ismertté.
Számos tanú állított már olyan élményről, hogy látták a Loch Ness-i szörnyet, de tudományos bizonyítékok nélkül nehéz eldönteni, hogy valójában létezik-e ilyen lény.
Sok kutatás és expedíció történt a Loch Ness-en annak érdekében, hogy megfejtse a szörny rejtélyét, de egyértelmű és megbízható bizonyíték még nem került elő, ami megcáfolná vagy megerősítené a lény létezését.
A legtöbb tudós szerint valószínűleg nincs valós alapja a Loch Ness-i szörny létezésének, és a jelenséget inkább legendának vagy misztikus történetnek tartják.