Na EZ az igazi nemzetpusztítás…?!
Akkumulátorgyártáshoz is használt vegyi anyagot találtak a gödi kutak vizében.
Miközben az illetékes hatóság nem adja ki az iparterület monitoringkútjainak vizsgálati dokumentumát, a független szakértői vizsgálatot megrendelő Göd-ÉRT Egyesület a vonatkozó hatályos környezetvédelmi szabályozás súlyos hiányosságairól beszélt az Indexnek.
Lítium és N-metil-2-pirrolidon (NMP) nevű oldószer.
Így nevezik azt a két vegyületet, amelyet a Göd-ÉRT Egyesület által megrendelt független szakértői vizsgálat mutatott ki a gyártól egy kilométeres távolságban lévő három kútból.
A talajvíz minőségének vizsgálatát a gödi akkumulátorgyár vízminőségre gyakorolt hatásainak ellenőrzése céljából végezték.
A gödi gyárban ezekből a toxikus hatású lítiumos vegyületekből (és a szintén mérgező NMP-ből) évente több tízezer tonnányit használnak fel – derül ki az Átlátszó írásából.
MINDHÁROM VÍZMINTÁBAN KIMUTATHATÓ VOLT A LÍTIUM, ILLETVE AZ N-METIL-2-PIRROLIDON VISZONYLAG MAGAS KONCENTRÁCIÓJA. A FELTEVÉS SZERINT EZEK AKÁR A SAMSUNG GYÁRÁBÓL IS SZÁRMAZHATNAK.
A földtani közeg és a felszín alatti vizek szennyezettségvizsgálatáról szóló rendelet ezeket nem sorolja a veszélyes anyagok közé, toxikus hatásuk miatt azonban használatukat több előírás is szabályozza.
Az NMP nevű oldószer bőr-, szem- és légúti irritációt okozhat, és károsíthatja a születendő magzatot.
A légszennyező anyagként kibocsátott NMP a vizsgálat szerint a talajra kiülepedve a csapadékvízzel mosódhatott be a talajvízbe.
Ebből az anyagból 2020-ban 354 kilogrammot bocsátott ki a gyár, az azonban nem bizonyított, hogy a Samsung gyárából került a talajba, majd a víz
Vagyis megpróbálják a szőyneg alá söpörni a sz-rt…
Információink szerint a Samsung nem először kerül a helyi lakossággal összetűzésbe. Korábban a nehezen tolerálható zaj miatt emelte fel a hangját a Göd-ÉRT Egyesület, de azt is jelezték, hogy a gyár második ütemében megépült B és C egység használatbavételi engedély nélkül működött.