A háttérhatalom és a világ legbefolyásosabb közösségének egyik tagja volt. Mérhetetlen vagyona ellenére azonban a világ alig tudott róla valamit…
Mi is állt valójában David Rockefeller mögött?
A Bilderberg csoport tagja volt, finanszírozta Byrd Admirális titokzatos antarktiszi expedícióját, és létrehozta a világ egyik legnagyobb bankhálózatát.
Élete még halála után is csupa rejtély, akárcsak a háttérhatalomban betöltött szerepe.
David Rockefeller (New York, 1915. június 12. – Pocantico Hills, New York, 2017. március 20.) amerikai bankár, John D. Rockefeller, Jr és felesége, Abby Aldrich Rockefeller utolsó gyermeke, egyben az olajmágnás és bankár, John D. Rockefeller, a Standard Oil (Exxon Mobil), a Rockefeller Egyetem és a Rockefeller Alapítvány megalapítójának utolsó unokája.
Hat gyermeke lett, három fiú és három lány.
David Rockefeller a szülői házban berendezett kórházban született New Yorkban.
A házban antik, középkori és reneszánsz darabok voltak találhatók, melyek apja gyűjteményei voltak.
Gyermekként sok időt töltött a szülői Kykuit kastélyban, északra New Yorktól. Gyakori vendég volt a kastélyban George C. Marshall tábornok, a Marshall-terv névadója, Richard Evelyn Byrd admirális, akinek Antarktisz expedícióját a Rockefellerek finanszírozták, a világbank elnöke, valamint John J. McCloy, a Külkapcsolatok tanácsának elnöke, a győztes hatalmak németországi képviselője.
Tanulmányait a Harvard Egyetemen végezte, majd további egyéves képzést folytatott gazdaságtudományból majd utána egy évet a London School of Economics egyetemen.
Itt találkozott először John F. Kennedyvel. Rockefeller ekkor a londoni Chase Manhattan banknál dolgozott.
A második világháború kitörése után tisztiiskolába járt, majd 1945-ben előléptették hadnaggyá.
1946-ban a Rockefeller családhoz tartozó Chase National Banknál tevékenykedett, mely bank elsősorban az olajvállalatoknak nyújtott hiteleket.
A rossz nyelvek szerint felmenője, John D. Rockefeller is rendkívül zsugori volt, nemcsak feleségén, de saját magán is ott spórolt, ahol tudott.
Apja üzletelési technikájából rá is ragadt, többször kötött titkos alkukat más cégekkel, nemegyszer kijátszva azokat egymás ellen.
A Standard Oil az árakat manipulálva tönkretette a konkurenciát, és gyakorlatilag monopol helyzetbe került rövid idő alatt.
A Standard Oil tevékenysége teremtette meg az igényt a trösztellenes törvényekre.
Bár konkrét számok nem állnak rendelkezésre, de abban több gazdasági szaklap is egyetért, hogy a Standard Oil legfényesebb napjaiban.
Rockefeller nemcsak az Egyesült Államok, hanem a világ leggazdagabb embere is volt hosszú időn át.
Kevesen tudják, de Rockefellernek vannak unokái is: őrájuk hagyta hátra azt a háttérhatalminak gondolt birodalmat, amikkel kapcsolatban rengeteg különféle összeesküvés elmélet született.
Nelson Rockefeller alelnök volt Gerald Ford elnök alatt, David bankár lett, a Forbes címlapjára is felkerült. Winthrop Rockefeller Arkansas kormányzója lett.
A negyedik generációs Rockefellerek közül többen is a politikusi pályát választották, IV. John D. Rockefeller és Jay Rockefeller szenátori pozícióig vitte.
Végezetül érdekes tény, hogy David Rockefeller tartja a világrekordot azzal, hogy ő a legtöbb szívátültetésen átesett ember a történelemben.
Összesen hétszer cserélték ki a szívét…