A WHO szerint ahogy telik az idő, egyre nagyobb veszélyt jelent a világjárvány a gyermekekre, fiatal generációkra.
Beláthatatlan következményekkel kell számolnunk, ha nem vetünk időben véget a járványnak!
A szakemberek szerint a kisgyerekek hatása a járvány terjedésére nem egyértelmű.
A nemzetközi szakirodalom is megosztott ebben a kérdésben: van, ahol azt olvasni, hogy akár tízszeresére növelheti a fertőzésszámot az iskolanyitás, máshol épp fordítva.
A szülők egy része megóvná a gyermekét, és otthon tartaná, egy másik részük nem akarja, hogy kimaradjon a közösségi életből, a tantermi oktatásból, nem szeretné, hogy súlyos pszichés hatásokat okozzon a továbbiakban a karantén.
A WHO „Q” (quarantine) generációról beszél, melyre jellemző a járvány súlyos pszichés hatása.
Ennek beláthatatlan hatásai lehetnek a jövőre nézve.
Ráadásul a víurs viselkedésében egyre több olyan jelet lehet felfedezni, mely arra utal, hogy a vírus a gyerekere jelent majd komolyabb veszélyt.
Idővel akár bizonyos értelemben gyermek betegséggé is alakulhat a koronavírus.
Több tanulmány szerint a felnőtt populáció ütemes beoltásával idővel gyermekbetegséggé válhat a SARS-CoV-2-es koronavírus.
Reménykednek benne a tudósok, hogy ez így lesz, abban az értelemben, hogy enyhe, gyors lefolyású betegségként marad köztünk.
Azonban ugyanígy remélik, hogy a szó szoros értelmében nem a gyermekek betegsége lesz, hiszen amint lehetőség lesz rá, a házi gyermekorvosok ajánlani fogják az oltást, és a szülők támogatásával magas lesz a gyermekek átoltottsága.
Korábban már maga Szlávik János is megpedzegette egy ATV-s Heti napló adásban, hogy valóban úgy tűnik, mintha a koronavírus evolúciója során az egyre fiatalabb korfát “támadná”.
Vagyis előbb vagy utóbb, de sorra kerülnek a gyerekek is…