A magyarok többségét érdekli a történelem, a trianoni békeszerződés körüli eseményekre négy ember közül három kíváncsi a témára.
Ráadásul most fog lejárni a 100. évfordulón, június 4-én a Trianon diktátum, ez pedig egyesek szerint óriási változásokat hozhat.
A válaszadók 94 százaléka szerint volt a trianoni békeszerződés alapvetően igazságtalan és túlzó volt a magyarokkal szemben, 84 százalék szerint „Magyar az, akinek fáj Trianon”.
A trianoni traumát 77 százalék szerint máig nem heverte ki az ország.
Már egy ideje mennek a pletykák arról, hogy Trianon akár felülírható, vagy hatályon kívül helyezhető is lesz, ha lejár.
Ez pedig a “legenda” és a közhiedelem szerint 100 év elteltével történik meg.
Ekkor érvénytelenedik ugyanis a diktátum.
Valójában ez nem teljesen igaz.
Az viszont igen, hogy annak idején és most is sokan gondolják úgy az egyes országok közül, hogy Trianon alakilag és jogilag is teljesen igazságtalan volt.
A mai geopolitikai helyzetben azonban egyszerűen egy harmadik világháborút kockáztatna Magyarország azzal, ha újra terítékre tenné Trianon kérdését és az elcsatolt terültek visszaszerzését.
Harari híres izraeli történész szerint egyébként a magyarok és a románok között törne ki először a háború, különösen ha nem lenne a NATO, vagy nem lennének EU tagállamok.
Jelenleg ez tartja vissza a folyamatokat az eszkalálódástól.
Hogy mennyi esélyünk lenne az EU bíróságon, vagy Strasbourgban megtámadni a békediktátumot?
Nos, gondoljuk bele: bár elméleti esély lenne rá, de mégis egy olyan bíróságon kellene megtennünk ezt, ahol Magyarországot eleve mindig is támadták.
Lásd Brüsszel különféle akciói és kódeljárásai Magyarország ellen…
Vagyis olyan ez az egész, mintha már évtizedek óta egyszerűen csak összeesküdtek volna a magyarság ellen…